X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Wnuk-Nazarowa: dyrektor to nie pan i władca, tylko sługa

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 18:29
- Jeśli dyrektor chce rozmawiać z orkiestrą, to nie zwołuje jej do jakiejś salki, jak pracowników administracji, tylko idzie na estradę i tam rozmawia. Oni są u siebie, czują się panami tej estrady, a dyrektor jest ich sługą. Mówi co dla nich zrobi, żeby mogli mieć dobre warunki, lepiej się rozwijać - mówiła wieloletnia szefowa NOSPR.
Audio
  • Joanna Wnuk-Nazarowa o I Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i latach spędzonych na stanowisku szefowej NOSPR (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Joanna Wnuk-Nazarowa
Joanna Wnuk-NazarowaFoto: PAP/Marcin Obara

Joanna Wnuk Nazarowa1200.jpg
Północ-południe. Podróże Joanny Wnuk-Nazarowej

Z końcem sierpnia tego roku Joanna Wnuk-Nazarowa przestała kierować Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Funkcję tę sprawowała od 2000 roku. - Gdy powiedziano, że Antoni Wit definitywnie odchodzi i że będzie ogłoszony konkurs przez Polskie Radio na dyrektora, to naprawdę dobrze się do niego przygotowałam. To nie był przypadek. Akurat zakończyłam już wtedy moje ministeriowanie. Przypomnę, że wcześniej byłam również przez 6 lat dyrektorem Filharmonii Krakowskiej - opowiadała była minister kultury (1997-99).

Joanna Wnuk-Nazarowa została również dyrektorem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego, który po raz pierwszy odbywa się w tym roku w Katowicach (10-23 września). Jak podkreślała, rywalizacja przebiegała w dobrej atmosferze. - Ci młodzi ludzie we wszystkich wywiadach przeprowadzonych przez redaktorów Dwójki podkreślali, że jeszcze nie zetknęli się z konkursem, gdzie byłaby tak sympatyczna, ciepła i pełna życzliwości atmosfera - mówiła.

Czy Konkurs Czajkowskiego w Moskwie był dla niej, jako szefowej katowickiego konkursu, punktem odniesienia? Co najbardziej zapamięta z okresu, gdy kierowała NOSPR? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Jacek Hawryluk

Gość: Joanna Wnuk-Nazarowa (wieloletnia dyrektor naczelna i programowa NOSPR, była minister kultury)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 17.30

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Północ-południe. Podróże Joanny Wnuk-Nazarowej

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 18:00
- Wszystkie moje ukochane miejsca w Polsce związane są z moim pochodzeniem. Jestem pół-Kaszubką, pół-Góralką, urodzoną w Gdyni, od piątego roku życia wychowaną w Krakowie – mówiła w Dwójce wybitna polska dyrygentka.
rozwiń zwiń