X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Maria Jopek: wszystko zaczęło się od "Mazowsza"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 18:00
- Muzyka ludowa to były moje pierwsze piosenki, one mnie ukształtowały. I życie z rodzicami za kulisami ich zespołu. Najwspanialsze momenty mojego dzieciństwa to te, gdy "Mazowsze" koncertowało w Sali Kongresowej – mówiła w Dwójce znana wokalistka jazzowa.
Audio
  • Ulotne dźwięki od Anny Marii Jopek (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Anna Maria Jopek
Anna Maria Jopek Foto: Robert Wolański /materiały prom.

dudziak 1200 PAP.jpg
Urszula Dudziak: jestem góralką z krwi i kości

Gościem audycji była Anna Maria Jopek, z którą rozmawialiśmy o premierowej płycie "Ulotne", którą nagrała z amerykańskim saksofonistą Branfordem Marsalilsem. Muzyka z tej płyty wymyka się stylistycznej klasyfikacji, szeroko interpretuje motywy słowiańskie w skalach, poetyce i nastroju. Wśród utworów takich, jak: "W Polu Lipeńka", "To i hola" czy "W Kadzidlańskim Boru" znajdziemy osobiste tematy Anny Marii Jopek mocno inspirowane ludowymi wątkami albo wręcz z nich wywiedzione. Temat "Pożegnania z Marią", który muzycy grywali na wspólnych koncertach i nagrali dwa lata temu, wydany dziś, na płycie "Ulotne" pojawia się ze specjalną dedykacją w hołdzie Tomaszowi Stańko.

Dlaczego jazz wygrał z klasyką? – Bo jest wolnością, a ta była dla mnie zawsze najważniejsza. Nie dałabym rady funkcjonować w świecie klasyki dlatego, że nie mam wystarczającej odporności.  W moim świecie, w którym sama sobie piszę i sama gram, mogę wszystko zaimprowizować, zmienić na poczekaniu. W klasyce tego nie da się zrobić. W niej jest odpowiedzialność i nie ma marginesu - powiedziała Anna Maria Jopek.

Jak doszło do spotkania Jopek - Marsalis? Co wokalistę najbardziej urzekło w jego twórczości i artystycznej osobowości? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Andrzej Zieliński

Gość: Anna Maria Jopek (wokalistka jazzowa)

Data emisji: 19.10.2018

Godzina emisji: 17.30

mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Wasilewski: przy płycie "Live" trochę pomógł przypadek

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 13:02
- Zawsze marzyliśmy o płycie koncertowej i tak się złożyło, że w 2016 roku nasz koncert na świetnym festiwalu z dużymi tradycjami dla bodaj pięciotysięcznej publiczności w Belgii został zarejestrowany - mówił w Dwójce lider światowej sławy formacji jazzowej Marcin Wasilewski Trio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Gusnar: saksofon to nie tylko jazz

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 15:06
- Nazwa mojej najnowszej płyty wzięła się stąd, że saksofon to instrument, który znakomicie komponuje się w utworach przeznaczonych dla małych składów instrumentalnych, ale znajduje też zastosowanie jako instrument solowy w orkiestrach - mówił Dwójce muzyk.
rozwiń zwiń