Marcin Wasilewski: przy płycie "Live" trochę pomógł przypadek

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 13:02
- Zawsze marzyliśmy o płycie koncertowej i tak się złożyło, że w 2016 roku nasz koncert na świetnym festiwalu z dużymi tradycjami dla bodaj pięciotysięcznej publiczności w Belgii został zarejestrowany - mówił w Dwójce lider światowej sławy formacji jazzowej Marcin Wasilewski Trio.
Audio
  • Marcin Wasilewski o płycie "Live" swojej formacji jazzowej (Poranek Dwójki)

fortuna 1200.jpg
"Dzięki muzyce na nowo odkryłem poezję Kazimiery Iłłakowiczówny"

Album "Live" ukazał się w piątek (14.09) nakładem słynnej wytwórni ECM. Jest na nim zarejestrowany występ Marcin Wasilewski Trio na Middleheim Jazz Festival w Antwerpii w sierpniu 2016 roku. To pierwsze w historii zespołu wydawnictwo koncertowe. 

- Grało się fajnie od pierwszych do ostatnich minut plus atmosfera tej publiczności, którą porwaliśmy, co można usłyszeć na tym krążku. Udało się zarejestrować fajny materiał. Po 2-3 miesiącach, jadąc samochodem do mojej mamy w Niemczech, posłuchałem tego nagrania i zasuwałem ponad dozwoloną prędkość, tak byłem podekscytowany. Zasugerowałem w wytwórni ECM, że można by wydać ten materiał. I tak się stało - cieszył się Marcin Wasilewski.

Jakie utwory muzyki popularnej znalazły się na płycie "Live"? Czy był jakiś klucz ich doboru? O czym, jako muzyk, marzy gość Dwójki? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: Marcin Wasilewski (pianista jazzowy)

Data emisji: 14.09.2018

Godzina emisji: 8.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Czytaj także

Urszula Dudziak: wokalista musi znaleźć swój głos

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 09:00
- Gdy zaczynałam śpiewać, kopiowałam Ellę Fitzgerald, ale w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że nigdy nie będę brzmiała jak ona, że muszę szukać własnej ścieżki - mówiła wybitna wokalistka, która w Dwójce zapraszała na Ladies Jazz Festival w Gdyni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rarytasy z dyskografii Tomasza Stańki

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 12:16
W audycji "Letnia noc" pożegnaliśmy muzycznie wybitnego trębacza, który zmarł 29 lipca w Warszawie.
rozwiń zwiń