X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Seweryn: Żuławski mówił unikalnym filmowym językiem

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 19:00
- Wymagał aktorstwa niekoniecznie realistycznego, wymagał ekspresji, pewnego stanu zaangażowania, co często dawało piękne rezultaty - Andrzeja Żuławskiego wspominał w Dwójce Andrzej Seweryn.
Audio
  • Audycja wspomnieniowa o Andrzeju Żuławskim (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Andrzej Żuławski podczas pierwszego międzynarodowego festiwalu filmowego DirActors Cut w Luksemburgu
Andrzej Żuławski podczas pierwszego międzynarodowego festiwalu filmowego DirActor's Cut w LuksemburguFoto: PAP/ABACA/Nicolas Khayat

Gdyby żył, 22 listopada skończyłby 78. lat. Andrzej Żuławski był jednym z największych nowatorów kina. W 2015 roku serwis Taste of Cinema uznał nakręcone przez niego "Na srebrnym globie" za najlepszy niehollywoodzki film SF, oceniając ten obraz wyżej niż takie arcydzieła jak "Metropolis" Fritza Langa czy "Stalker" Andrieja Tarkowskiego. Inne najbardziej znane tytuły w dorobku polskiego reżysera to "Trzecia część nocy", "Opętanie", "Diabeł" czy "Borys Godunow".

O współpracy z Andrzejem Żuławskim, często niełatwej, ale zawsze fascynującej, mówili w Dwójce aktorzy Andrzej J. Jaroszewicz – operator jego filmów oraz aktorzy Andrzej Seweryn i Wiesław Komasa. Z kolei syn reżysera Xawery Żuławski opowiadał o pracy nad scenariuszem swojego ojca pt. "Mowa ptaków".

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

zaprasza Marcin Pesta

Data emisji: 21.11.2018

Godzina emisji: 17.30 

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żuławski: Gombrowicz był przeciwko wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 19:00
- Zdawał sobie sprawę, że jest od innych bystrzejszych i to pozwalało mu pisać "w ogóle przeciw" - uważa Andrzej Żuławski, który powraca do kina adaptacją "Kosmosu" Witolda Gombrowicza.
rozwiń zwiń