X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Media społecznościowe, techno ewolucja i utopia równości

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 18:00
- Eksperci zaczęli ostrzegać przed mediami społecznościowymi, bo okazało się, że zainicjowane pod ich wpływem przełomy polityczne nie wyzwalają ludzi. Media te wprowadzają w groźny błąd głosząc wizję świata pozbawionego hierarchii - mówił w Dwójce prof. Andrzej Zybertowicz.
Audio
  • Media społecznościowe. Dobrodziejstwo czy zagrożenie? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o tym, jaki wpływ na nasze życie społeczne ma internet. Serwisy społecznościowe, który miały połączyć wszystkich, podzieliły świat na odrębne i często skłócone plemiona.

- Gdy aktywiści zanurzają się w sieci np. w swoje grupy facebookowe i zyskują potwierdzenie dla swojej wizji świata, dokonują bezpodstawnej, nadmiernej radykalizacji mając wrażenie, że zewsząd mają poparcie. Optymiści, którzy twierdzili, że dzięki mediom społecznościowym świat stanie się bardziej otwarty i będzie przez to lepszy przyjęli niezgodną z rzeczywistością, pogodną koncepcję natury ludzkiej. Tymczasem z tego, że człowiekowi da się szansę mówienia prawdy wcale nie wynika, że to zrobi – powiedział prof. Andrzej Zybertowicz.

Dlaczego media społecznościowe, które miały dać szansę otwartej debacie, przyczynił się do jej upadku? Z jakiego powodu, zamiast stać się najbardziej demokratycznym medium, zagrażają dziś i mediom, i demokracji? Na czym opiera się uzależnienie współczesnego człowieka od świata cyfrowego i mediów społecznościowych? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: prof. Andrzej Zybertowicz (socjolog) i Hubert Koziel (publicysta)

Data emisji: 3.01.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cyfrowy ślad i depresja. Czy nowe technologie mogą nam pomóc?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 19:57
- Starożytni Rzymianie mówili, że to co powiedziane, ulatuje, a to co zapisane, zostaje. Ta sentencja ma teraz wyjątkowe znaczenie, biorąc pod uwagę ślad cyfrowy, jaki pozostaje teraz po naszych działaniach w sieci – podkreślił w Dwójce Grzegorz Lewicki.
rozwiń zwiń