Jacek Borcuch: nie wiem dlaczego Amerykanie lubią moje filmy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 18:10
- Zawsze myślałem o sobie jako o twórcy europejskim, z jakiegoś powodu, Amerykanie lubią moje filmy. Do tego stopnia, że kiedyś dostałem propozycję realizacji serialu. O wampirach. Zabrałem scenariusze ze sobą do Polski, ale nie podjąłem się tego zadania – mówił w Dwójce ceniony reżyser.
Audio
  • Jacek Borcuch o filmie "Słodki koniec dnia" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jacek Borcuch
Jacek BorcuchFoto: PAP/Rafał Guz

Gościem audycji był Jacek Borcuch - reżyser, ale również scenarzysta i aktor, który współpracował między innymi z Krzysztofem Krauzem, Krzysztofem Zanussim i Witoldem Adamkiem. Jego reżyserski debiut "Kallafiorr" był pierwszym polskim filmem niezależnym, który trafił do szerokiej dystrybucji. W "O wszystkim z kulturą" opowiadał m.in. o swoim najnowszym filmie "Słodki koniec dnia".

Jacek Borcuch powtarza, że robi filmy, które sam chciałby zobaczyć. "Wszystko, co kocham" zdobywało nagrody w kraju i na zagranicznych festiwalach. Po prawie dziewięciu latach reżyser wrócił na festiwal Sundance (USA) z najnowszym filmem "Słodki koniec dnia".

Jak przebiegała praca nad tą produkcją? Co reżyser najmilej wspomina z planu zdjęciowego w Toskanii? Jak wyglądała jego scenopisarska współpraca ze Szczepanem Twardochem czy współpraca z Krystyną Jandą i Katarzyną Smutniak? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Gość: Jacek Borcuch (reżyser, scenarzysta i aktor)

Data emisji: 12.04.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Czytaj także

Kasia Smutniak: "Volterra" to film, który wymagał odwagi

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 12:44
W Toskanii zakończyły się zdjęcia do "Volterry" w reżyserii Jacka Borcucha. Na ekranie, obok Krystyny Jandy, zobaczymy popularną we Włoszech polską aktorkę Kasię Smutniak. - To bardzo aktualny film i historia, którą warto opowiedzieć - mówiła w rozmowie z Dwójką.
rozwiń zwiń