"To, co najpiękniejsze… Wiosna”. Muzyka filmowa Kilara

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 14:00
Posłuchaj drugiej części koncertu z cyklu "To, co najpiękniejsze… Wiosna”, który odbył się 9 maja w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego w Warszawie.
Audio
  • "To, co najpiękniejsze… Wiosna”. Muzyka filmowa Kilara (Muzyka w kadrze/Dwójka)
W drugiej części koncertu To, co najpiękniejsze... - Wiosna zabrzmiała muzyka filmowa skomponowana przez Wojciecha Kilara w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy (na zdj.)
W drugiej części koncertu "To, co najpiękniejsze... - Wiosna" zabrzmiała muzyka filmowa skomponowana przez Wojciecha Kilara w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy (na zdj.)Foto: Darek Kawka

Polska Orkiestra Radiowa pod dyr. Michała Klauzy wykonała wówczas muzykę filmową Wojciecha Kilara. Zabrzmiały utwory Kilara z filmów "Zemsta", "Pan Tadeusz", "Ziemia obiecana", "Dracula", "Trędowata", a także - po raz pierwszy od prawie 50 lat - muzyka do serialu "Przygody Pana Michała" z oryginalnej, niespodziewanie odnalezionej w archiwum Filmoteki Narodowej, partytury.

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Przygotowali: Mariusz Gradowski i Grzegorz Dąbrowski

Data emisji: 13.05.2018

Godzina emisji: 12.00

jp/mk

Czytaj także

Kilar i Moniuszko na życzenie słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 12:00
W "Dwójce na życzenie" dziełom wybitnych polskich kompozytorów towarzyszyły utwory nie mniej znakomitych twórców muzyki światowej. A Państwo dostali kolejną porcję nagród!
rozwiń zwiń