X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alfred Hitchcock. W 120. rocznicę urodzin

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 14:00
W "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o angielskim reżyserze i scenarzyście, uznawanym za jednego z najbardziej wpływowych twórców w historii kina.
Audio
  • Alfred Hitchcock. W 120. rocznicę urodzin (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Alfred Hitchcock - Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds w Londynie
Alfred Hitchcock - Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds w LondynieFoto: Shutterstock/Radu Bercan

W 2012 roku "Zawrót głowy" Alfreda Hitchcocka zajął pierwsze miejsce na liście najlepszych filmów w historii kina, tworzonej co dekadę przez "Sight and Sound", detronizując tym samym "Obywatela Kane’a" – arcydzieło Orsona Wellesa, które przez pół wieku wygrywało ten prestiżowy ranking. Dlaczego tak się stało? Z jakich powodów Hitchcock jest wciąż zaliczany do grona klasyków kina światowego? Czy obrazy mistrza suspensu w dalszym ciągu inspirują teoretyków kina i reżyserów, czy raczej stanowią już tylko przedmiot popkulturowych gier i nawiązań?

W przeszłości do dzieł twórcy "Psychozy" odwoływali się – niekiedy aprobatywnie, niekiedy polemicznie – przedstawiciele niemal wszystkich nurtów w teorii kina. Czy najnowsze koncepcje filmoznawcze mogą rzucić nowe światło na spuściznę reżysera i pozwolą ją twórczo zreinterpretować? Sto dwudziesta rocznica urodzin Alfreda Hitchcocka to doskonała okazja, aby ponowić pytanie o znaczenie jego dorobku dla współczesnej (pop)kultury.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Kinga Michalska

Goście: dr Łukasz Jasina, Łukasz Muszyński

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 17.30

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Alfred Hitchcock wypłynął dzięki francuskiej nowej fali"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 12:40
- Hitchock nie kręcił tak jak wielu reżyserów mastershotów, czyli całych scen, na które potem nakładane są zbliżenia. Brytyjski twórca kręcił od razu cząstki filmów, które potem tylko on potrafił połączyć – powiedział Sebastian Smoliński.
rozwiń zwiń