X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyka i młodość Witolda Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 18:12
W audycji "O wszystkim z kulturą" wysłuchaliśmy archiwalnych nagrań z udziałem jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku.
Audio
  • Giganci sztuki. Witold Lutosławski (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Witold Lutosławski
Witold LutosławskiFoto: PAP

Muzyka Witolda Lutosławskiego uznawana jest za wzór "współczesnej klasyczności", zaś on sam jako człowiek i artysta dla wielu pozostaje ideałem. Nieoceniony jest wkład Lutosławskiego w rozwój współczesnej muzyki – jego sztuka przyniosła odpowiedzi na wiele pytań nurtujących XX-wiecznych kompozytorów. Odpowiedzią na nie są główne elementy indywidualnego stylu. Mimo swojego geniuszu Witold Lutosławski był jednak niezwykle skromną osobą – jak mówił "człowiek, który nie jest skromny, jest śmieszny".

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której artysta opowiadał historię swoich pierwszych kroków na gruncie pianistyki, kompozycji i dyrygentury.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Przygotowała: Milena Gąsienica

Data emisji: 13.09.2019

Godzina emisji: 17.30

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zygmunt Krauze: Lutosławski prowokował do tego, żeby mówić z sensem

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 11:56
- Pamiętam jego wzrok, jak patrzył bystro prosto w oczy. To prowokowało też do tego, by się zmobilizować i nie gadać byle czego. A on z kolei umiał słuchać - wspomina Witolda Lutosławskiego Zygmunt Krauze, kompozytor i pianista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka Lutosławskiego ciągle coś nam opowiada"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 12:34
- Ona jest ponadczasowa, cały czas się rozwija, coś do nas mówi. To opowieść, która ma swoje punkty zwrotne i zostawia nas z wrażeniem dającym do myślenia – mówił w Dwójce skrzypek Jakub Jakowicz.
rozwiń zwiń