Chopin w Sannikach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 21:00
Po Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach oprowadzi nas w środowe popołudnie Monika Patrowicz.
Fryderyk Chopin i jego muzyka są dla Chińczyków bardzo ważne, więc wykorzystano to w tytule wystawy, by przyciągnąć publiczność
Fryderyk Chopin i jego muzyka są dla Chińczyków bardzo ważne, więc wykorzystano to w tytule wystawy, by przyciągnąć publicznośćFoto: wikipedia, domena publiczna/ obraz E. Delacroix

Latem 1828 roku Fryderyk Chopin odwiedził swojego szkolnego przyjaciela Konstantego Pruszaka w Sannikach. Wydarzenie to stało się argumentem do powstania Instytutu Chopinowskiego i dziś w dworku rodziny Pruszaków urzęduje Europejskie Centrum Artystyczne, którego uroczyste otwarcie odbyło się przed kilkoma tygodniami.

Audycję "Kwadrans bez muzyki" przygotował Piotr Wojciechowski.

8 października (środa), godz. 15.00-15.15

mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopin w podróży. Glosy do biografii

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 12:07
Dla miłośników Fryderyka Chopina ta książka to prawdziwa gratka! Henryk Nowaczyk bada mało znane epizody z biografii kompozytora i odkrywa zupełnie nowe, nieznane dotąd fakty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o serce Chopina. Nietykalność relikwii kontra cele społeczne

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 10:00
- Chcieliśmy, żeby to serce spełniło swoją misję edukacyjną, promującą postawy prozdrowotne u osób z chorobą wrodzoną - mówił w Dwójce prof. Wojciech Cichy. - Nie po to serce Chopina było umieszczane w kościele św. Krzyża i zbudowano wokół niego otoczkę emocjonalno-kulturową, żebyśmy je instrumentalnie wykorzystywali - odpowiadał dr Artur Szklener, dyrektor NIFC.
rozwiń zwiń