X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy KGB zabiło Alberta Camus?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 11:50
- Czy zerwanie z komunizmem i krytyka sowieckiej inwazji na Węgry były wystarczającym powodem, by wydać wyrok? - pyta retorycznie pisarz Włodzimierz Kalicki.
Audio
  • Czy KGB zabiło Alberta Camus? (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Albert Camus. Jego śmierć w 1960 roku wstrząsnęła całą Francja
Albert Camus. Jego śmierć w 1960 roku wstrząsnęła całą FrancjaFoto: wikipedia, domena publiczna

55 lat temu w wypadku samochodowym zginął 46-letni francuski noblista Albert Camus. Tragiczna śmierć pisarza w pełni sił twórczych wstrząsnęła całą Francją i - choć znany jest przebieg oraz przyczyny tego wypadku - do dziś powracają teorie, że nie była to śmierć przypadkowa. Za teorią o zamachu przemawia nagła zmiana planów podróży (Camus miał wracać do Paryża pociągiem) oraz niepotwierdzone informacje ze środowisk zbliżonych do radziecki służb specjalnych

Włodzimierz Kalicki nie jest zwolennikiem teorii spiskowej i przychyla się raczej do dosyć prawdopodobnej hipotezy, że o wypadku zdecydowała awaria niezbyt bezpiecznego samochodu. Nie brakuje jednak głosów sugerujących, że na oponie samochodu mógł zostać umieszczony niewielki ładunek wybuchowy.

Ale czy możliwie, by żandarmeria przegapiła ślady zamachu? I czy tak poważną sprawę udałoby się całkowicie zatuszować po obu stronach żelaznej kurtyny?

***

Tytuł audycji: "Kwadrans bez muzyki"

Prowadził: Ewa Stocka-Kalinowska

Gość: Włodzimierz Kalicki (pisarz i publicysta)

Data emisji: 12.01.2015

Godzina emisji: 15.00

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Albert Camus - ofiara własnego sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 06:00
- Albert Camus został zbanalizowany w szkolnej recepcji. W stulecie jego urodzin stwierdzamy, że to, co jest ciekawe i fascynujące, to biografia pisarza - mówił w Dwójce Jarosław Kuisz z internetowego tygodnika "Kultura Liberalna".
rozwiń zwiń