X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Leszek Rózga. Człowiek, który wciąż szukał piękna

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 17:00
Wybitny rysownik, grafik, malarz i poeta prof. Leszek Rózga zmarł 15 lipca w wieku 91 lat. – Był artystą renesansowym – opowiadał jego współpracownik prof. Krzysztof Wieczorek.
Audio
  • Wspomnienie o prof. Leszku Rózdze. Opowiadają: jego uczeń i współpracownik prof. Krzysztof Wieczorek z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Piotr Nowicki, historyk sztuki (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glowimages/East News

– Przede wszystkim miał ogromny talent plastyczny, znakomity warsztat. Piękno znajdował w pejzażach, ludziach, we wszystkim. Potem przetwarzał je w swój własny, wyjątkowy sposób – podkreślał prof. Krzysztof Wieczorek. – Z dużą łatwością wypowiadał się nie tylko językiem plastycznym, ale także słowem. Wydał kilka tomików poezji i swoje wspomnienia z czasów wojny – dodał.

O prof. Rózdze opowiadał również współpracujący z nim od lat. 70. ubiegłego stulecia historyk sztuki Piotr Nowicki. - Był wspaniałym, niesłychanie precyzyjnym grafikiem – mówił. Artyści podkreślali wyjątkowe poczucie humoru prof. Rózgi – autora, ale i bohatera wielu anegdot, ale wspominali również jego studenckie lata.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Data emisji: 27.07.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/mm

Zobacz więcej na temat: poezja SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przepis na reżysera według Jana Kulczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 11:50
- Młodzi adepci tego zawodu często popełniają duży błąd - mówił w archiwalnym nagraniu zmarły 12 kwietnia wieloletni dziekan stołecznej Akademii Teatralnej.
rozwiń zwiń