Dom Chłopaków w Broniszewicach. Od akcji "Kultura pomaga" do uroczystego otwarcia

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 11:24
- Dom podzielony jest na cztery zupełnie od siebie niezależne mieszkania. Oficjalnie budynek jest na 56 chłopców, natomiast żyją oni w mieszkaniach czternastoosobowych - mówiły w Dwójce Tymoteusza Gil i Eliza Myk ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w Broniszewicach.
Audio
  • Z wizytą w Domu Chłopaków w Broniszewicach (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Dom Chłopaków w Broniszewicach
Dom Chłopaków w BroniszewicachFoto: Paweł Siwek/PR

DPS Broniszewice 1200.jpg
KulturaPomaga. Zebraliśmy ponad 61 tys. zł na Dom Chłopaków w Broniszewicach!

W sobotę 1 września w Broniszewicach w gminie Czermin zostanie uroczyście otwarty Dom Chłopaków – nowe miejsce do życia dla 56 niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie chłopców, którymi opiekują się tamtejsze dominikanki. O powstanie nowego pawilonu mieszkalnego walczyły one przez kilka lat. Pierwszego medialnego wsparcia udzieliła im radiowa Dwójka. To właśnie na antenie Programu 2 nagłośniona została fatalna sytuacja Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach. Kolejnym krokiem była akcja charytatywna "Kultura pomaga" na rzecz budowy Domu Chłopaków, w którą ochoczo włączyli się radiowi słuchacze.

- Jest taka wierna pani z Kalisza, która do tej pory co miesiąc wpłaca na nasze konto pieniądze z dopiskiem "Kultura pomaga" - opowiadały w audycji siostry Tymoteusza Gil i Eliza Myk.

Z radością, że nasze wspólne wysiłki zakończyły się sukcesem, w przededniu uroczystego otwarcia Domu Chłopaków oprowadzaliśmy Państwa po nowym, przepięknie zaprojektowanym, nowoczesnym i funkcjonalnym budynku, który może być wzorem dla podobnych placówek nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Zapraszamy do wysłuchania reportażu z tej wizyty.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Paweł Siwek

Data emisji: 30.08.2018

Godzina emisji: 22.45 

pg/ac

Czytaj także

Wkrótce otwarcie Domu Chłopaków w Broniszewicach

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 11:00
- Pierwszymi medialnym dobroczyńcami byli słuchacze Dwójki. Do dziś mamy dobroczyńców, którzy wciąż z dopiskiem "Dwójka - Kultura pomaga" nas wspierają - podkreślały siostry dominikanki, opowiadając o Domu Chłopaków w Broniszewicach, którego uroczyste otwarcie już 1 września.
rozwiń zwiń