X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jolanta Niklewska: Jerzy Waldorff kochał polskość i polską kulturę

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 15:50
- Uważał, że kultura to jest to, co określa społeczeństwo. Jeżeli zaniedbamy kulturę, zaniedbujemy w ogóle substancję społeczną - mówiła w Dwójce kurator wystawy "Jerzy Waldorff-Preyss 1910-1999".
Audio
  • Jerzy Waldorff - mistrz słowa, pióra i mikrofonu (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Jerzy Waldorff
Jerzy WaldorffFoto: PAP/Maciej Belina Brzozowski

Ekspozycję można oglądać od 1 grudnia w Pałacu w Radziejowicach. Działa tam Dom Pracy Twórczej, którego częstym gościem był Jerzy Waldorff - publicysta, krytyk muzyczny, działacz społeczny, radiowiec, ale również pisarz. - Na swoim koncie miał 20 pozycji wydawniczych, w tym reportaże, eseje, a nawet powieści - podkreślała dr Jolanta Niklewska.

Co znajduje się w gabinecie Jerzego Waldorffa, który urządzono w Radziejowicach? O tym w nagraniu audycji, w której usłyszeć można było również wspomnienia Wiesława Uchańskiego i Jana Krenza o tym znakomitym krytyku muzycznym, a także archiwalne nagrania z nim samym w roli głównej.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Anna Skulska

Goście: dr Jolanta Niklewska (kurator wystawy "Jerzy Waldorff-Preyss 1910-1999"), Wiesław Uchański (wydawca), Jan Krenz (dyrygent)

Data emisji: 3.01.2018

Godzina: 15.00

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Waldorff: w latach 20. i 30. Warszawa była dziwnym miastem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 13:04
- To było miasto, którym zachwycał się Artur Rubinstein. Zawsze mówił, że takich pięknych kobiet, tak eleganckich ekwipaży, tak świetnych restauracji, to on nigdzie nie widział. A jeździł przecież po całym świecie - mówił w archiwalnym nagraniu znany publicysta i krytyk muzyczny.
rozwiń zwiń