REKLAMA

Druga śmierć Szarloty Pawel

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 10:00
W audycji rozmawialiśmy o twórczyni polskich komiksów zajmującej nieustannie miejsce w czołówce autorów tego gatunku.
Audio
  • Szarlota Pawel na śmietniku (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/ Felix Lipov

Szarlota Pawel jest bez wątpienia postacią legendarną. Przygody stworzonych przez nią bohaterów Kleksa czy Kubusia Piekielnego pamiętają i ze wzruszeniem wspominają tysiące Polaków. Tym większe było zaskoczenie, kiedy pod koniec czerwca osobiste rzeczy artystki zauważone zostały w kontenerze na śmieci. Dzięki szybkiej reakcji czytelników część pamiątek udało się zachować, reszta trafiła na wysypisko.

Co udało się uratować? Co bezpowrotnie przepadło? O tym w nagraniu audycji, w której próbowaliśmy zrekonstruować przebieg tamtego feralnego popołudnia i zastanowialiśmy się, czy tego przygnębiającego finału można było uniknąć. 

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotował: Jakub Kukla

Goście: Anna Bełz (historyczka sztuki, rysowniczka komiksów), Przemysław Soroka (kolekcjoner, twórca internetowej Galerii Mistrzów Komiksu Polskiego), Radosław Bolałek (wydawca, znawca sztuki komiksu)

Data emisji: 18.07.2019

Godzina emisji: 15.00

am/pg

Czytaj także

Fenomen kultury. Dziewięćdziesiąte urodziny Tintina

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 15:03
- Sądząc po tym, co się dzieje w Belgii, gdzie jest wspaniałe muzeum Georges’a Remiego, bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że najważniejszy bohater jego twórczości ma się, jak na swój wiek, doskonale. Postać Tintina ma wciąż niesamowity potencjał promocyjny – mówił w Dwójce znawca komiksu Wojciech Jama.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Twórca Thorgala: rodzice chcieli, żebym był architektem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 13:13
- Na szczęście nie przyjęli mnie na politechnikę i straciłem rok, w czasie którego pracowałem jako pomocnik murarza - opowiadał w Dwójce Grzegorz Rosiński, jeden z najwybitniejszych twórców komiksu.
rozwiń zwiń