X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wawel w wirtualnym świecie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 15:30
Po raz pierwszy nowe technologie wkraczają do wawelskiego muzeum na tak wielką skalę. W ramach projektu "Wawel - dziedzictwo dla przyszłości" powstało Wawelskie Centrum Multimedialne. Ma ono służyć przybliżeniu i poszerzeniu wiedzy o najważniejszym obiekcie zabytkowym w Polsce.
Audio
  • Hubert Piątkowski i Jarosław Skrzypek o projekcie "Wawel - dziedzictwo dla przyszłości" (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Wawelskie Centrum Multimedialne
Wawelskie Centrum MultimedialneFoto: mat. promocyjne

Przestrzeń centrum podzielono na pięć stref: informacji, promocji, wiedzy, integracji sensorycznej oraz strefę dla dzieci. Część stanowisk multimedialnych dostosowano do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku bądź słuchu. Projekt obejmuje także uruchomienie specjalnej aplikacji mobilnej "Wawel", będącą multimedialnym przewodnikiem po wzgórzu.

Realizatorzy projektu, Hubert Piątkowski i Jarosław Skrzypek, podkreślali, że została również stworzona bezpłatna aplikacja na telefon i tablet o nazwie "Wawel". Jest to forma nowoczesnego przewodnika. - Za pomocą aplikacji możemy spacerować po Wzgórzu Wawelskim, na którym zostało umieszczonych 50 urządzeń, które za pomocą bluetootha łączą się z naszym telefonem informując, gdzie się znajdujemy. To mini-przewodnik opowiadający o najważniejszych elementach architektonicznych Wzgórza Wawelskiego, o całym centrum multimedialnym, o Smoczej Jamie, ekspozycjach. Pomaga nawet zaplanować trasę, bo opisujemy, co warto zwiedzić i w jakich godzinach - opowiadali goście audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadziła: Magdalena Zbylut-Wiśniewska

Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 15.00

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice miecza królów Polski

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 16:47
W audycji "Kryzys wieku średniego" rozmawialiśmy o legendarnym Szczerbcu, czyli mieczu koronacyjnym polskich królów.
rozwiń zwiń