"Maksymiuk. Koncert na dwoje". Relacja z premiery dokumentu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 15:00
Film jest dokumentalnym zapisem szczególnej relacji, jaką tworzą Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa Piasecka.
Audio
  • "Maksymiuk. Koncert na dwoje". Relacja z premiery dokumentu (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Plakat filmu
Plakat filmuFoto: materiały prom./Julia_Luzina (Shutterstock)

Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami, a także ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury.

Przepremierowy pokaz dokument miał miejsce w poniedziałek (8.04) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. O wrażeniach z pokazu opowiedzieli w audycji: Jerzy Maksymiuk, reżyser Tomasz Drozdowicz i scenarzystka Maria Nockowska.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 9.04.2019

Godzina emisji: 15.00

bch

Czytaj także

Artysta z drugiej strony. Kulisy filmu "Maksymiuk. Koncert na dwoje"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 11:00
- Zaczynaliśmy jako ludzie zupełnie sobie obcy, poznawaliśmy się w trakcie zdjęć. W pewnym momencie, jak Jerzy Maksymiuk i Ewa Piasecka uznali nas za ludzi porządnych, przyzwoitych i w miarę odpowiedzialnych, mieliśmy niepisaną umowę, że możemy filmować, co chcemy - opowiadał Tomasz Drozdowicz, reżyser dokumentu "Maksymiuk. Koncert na dwoje".
rozwiń zwiń