REKLAMA

Cud w Gwieździe Morza

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 15:17
W audycji rozmawialiśmy o przypadkowo odnalezionych pamiątkach po księdzu z sopockiej parafii zamordowanym w obozie w Dachau. Jak to się stało, że przez wiele lat nikt ich nie odnalazł?
Audio
  • O cennych pamiątkach związanych z ks. Jerzym Majewskim znalezionych w czasie remontu kościoła Gwiazda Morza w Sopocie (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Nagel Photography

Podczas trwającego remontu w kościele Gwiazda Morza w Sopocie robotnicy odnaleźli historyczne pamiątki po zamordowanym w obozie w Dachau księdzu Jerzym Majewskim. Wśród nich są dokumenty świadczące o polonijnej działalności ks. Majewskiego.

Jak to się stało, że przez wiele lat nikt nie odnalazł wspomnianych dokumentów? Dlaczego duchowny ukrył je na strychu kościoła? Jaką one mają wartość dla Sopotu i dla pamięci o Polonii? O tym w nagraniu audycji, w której opowiedzieliśmy również o powstającej na terenie parafii Izbie Polonii Sopockiej.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotował: Adrian Bąk

Data emisji: 7.08.2019

Godzina emisji: 15.00

am/pg

Czytaj także

"Kartka z Powstania". Od niepozornego eksponatu do filmu w technologii VR

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 10:13
Opowieść o powstańcu warszawskim kpt. Władysławie Sieroszewskim "Sabale" to pierwsze w Polsce fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).
rozwiń zwiń