Violetta Szabó. Opowieść o niezwykłej kobiecie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 15:30
W "To się czyta latem" aktorka Lidia Sadowa przedstawiła fragmenty książki Tanii Szabó o agentce brytyjskiego wywiadu, która w 1944 roku dwukrotnie skakała ze spadochronem nad Francją.
Audio
  • Tania Szabó "Piękna i odważna. Ulubiona agentka Churchilla", czyta Lidia Sadowa - fragm. 1. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Tania Szabó "Piękna i odważna. Ulubiona agentka Churchilla", czyta Lidia Sadowa - fragm. 2. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Tania Szabó "Piękna i odważna. Ulubiona agentka Churchilla", czyta Lidia Sadowa - fragm. 3. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Tania Szabó "Piękna i odważna. Ulubiona agentka Churchilla", czyta Lidia Sadowa - fragm. 4. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Tania Szabó "Piękna i odważna. Ulubiona agentka Churchilla", czyta Lidia Sadowa - fragm. 5. (To się czyta latem/Dwójka)
Lidia Sadowa
Lidia Sadowa Foto: Wojciech Kusiński/PR

Jak czytamy na stronie wydawnictwa Bellonna, książka "Piękna i odważna.Ulubiona agentka Churchilla" przedstawia losy dwudziestodwuletniej dziewczyny, która "zgłasza się do Special Operations Executive. Przechodzi niezwykle trudne szkolenia i w kwietniu 1944 roku skacze po raz pierwszy we Francji. Samotnie lub z pomocą francuskich przyjaciół z Résistance wykonuje niebezpieczne misje. Gromadzi informacje o budowie wyrzutni rakiet skierowanych na Londyn, między innymi w pilnie strzeżonej przez Niemców strefie zakazanej".

Fragmenty książki "Piękna i odważna.Ulubiona agentka Churchilla" przeczytała na antenie Dwójki aktorka Lidia Sadowa.

Książkę przełożyła Anna Maziarska, wydało wydawnictwo Bellona.

***

Tytuł audycji: To się czyta latem

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Data emisji: 26-30.06. 2017

Godzina emisji: 9.45-10.00 

mz/zi 

Czytaj także

Co wykryło "śledztwo biograficzne" na temat Prusa?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 10:00
Fragmenty książki Moniki Piątkowskiej "Prus. Śledztwo biograficzne" poświęconej biografii wybitnego pisarza czytał w Dwójce Grzegorz Damięcki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Diavolina". Opowieść lekarki Maksyma Gorkiego

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 10:00
W cyklu "To się czyta" zaprezentowaliśmy fragmenty najnowszej powieści węgierskiego pisarza Györgya Spiró w interpretacji Anny Chodakowskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Totalitaryzm i utopia. Czytaliśmy "Dół" Andrieja Płatonowa

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 09:00
Fragmenty powieści - uważanej za jeden z najbardziej przenikliwych opisów totalitaryzmu w XX-wiecznej literaturze - prezentował w Dwójce Andrzej Blumenfeld.
rozwiń zwiń