X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Emil długodystansowiec - legenda stadionów

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2012 19:30
Zapraszamy do wysłuchania fragmentów opowieści Jeana Echenoza. Czyta Krzysztof Banaszyk.
Audio
  • "Długodystansowiec – opowieść o Emilu Zatopku" w cyklu "To się czyta latem"
Fragm. okładki książki Jeana Echenoza Długodystansowiec  opowieść o Emilu Zatopku, wydawnictwo Noir sur Blanc.
Fragm. okładki książki Jeana Echenoza "Długodystansowiec – opowieść o Emilu Zatopku", wydawnictwo Noir sur Blanc.Foto: mat. prasowe

"Długodystansowiec – opowieść o Emilu Zatopku" to historia czeskiego chłopca, którego życiową pasją jest bieganie. Dzieje Emila pozostają nierozdzielnie związane z historią jego kraju, którą, jak klamry, spinają dwie daty: 1938 i 1968 – zajęcie Czech i Moraw przez Niemcy oraz interwencja zbrojna wojsk Układu Warszawskiego.
Emil Zatopek, bo o nim tu mowa, to legenda stadionów, najszybszy długodystansowiec lat pięćdziesiątych XX wieku. Ale też skromny, łagodny człowiek o promiennym uśmiechu. Droga do rekordów prowadzi przez katorżniczy trening i nieustanne przesuwanie granic własnej wytrzymałości.

Echenoza interesuje wysiłek i sens, jaki nadaje mu Zatopek, unika przy tym wszelkiej idealizacji swojego bohatera. Trud jest prozaiczny, ból rzeczywisty, medale okupione cierpieniem, którego sportowiec nie jest w stanie ukryć. Na bieżni grymas udręki wykrzywia mu twarz, biegnie dziwnie, niestylowo, a przecież zostawia rywali daleko w tyle. Po latach sukcesów czas na pierwsze porażki i nieuchronny schyłek kariery, co Zatopek przyjmuje z pokorą, podobnie jak i innego rodzaju próby, na które wystawia go życie.
Fragmenty książki czyta Krzysztof Banaszyk.
Audycję przygotowała Elżbieta Łukomska.
23-27 lipca (poniedziałek-piątek), godz. 9.30

Krzysztof
Krzysztof Banaszyk czyta opowieść Jeana Echenoza. Fot. Grzegorz Śledź
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fascynujący bard pogranicza

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2012 15:01
Josef Škvorecky, znakomity pisarz czeski, mawiał, że Kanada dała mu największą wolność. W tym wolność bycia Czechem. Co dała literaturze taka wolność?
rozwiń zwiń