Mistrzowie Joanny Wnuk-Nazarowej

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 22:00
Gościem "Zapisków ze współczesności" była Joanna Wnuk-Nazarowa - kompozytor, dyrygent, teoretyk muzyki, dyrektor naczelny i programowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Audio
  • Joanna Wnuk-Nazarowa o Annie Barawskiej - polonistce, Marianie Turku - księdzu, Wandzie Dżuganowej - historyczce (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Joanna Wnuk-Nazarowa o Halinie Gallowej, która w Liceum Muzycznym w Krakowie prowadziła Koło Żywego Słowa i Helenie Gawlikowej - nauczycielce niemieckiego (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Joanny Wnuk-Nazarowej wspomnienia z okresu studiów w Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Joanna Wnuk-Nazarowa o spotkaniach w Baranowie Sandomierskim (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Joanna Wnuk-Nazarowa
Joanna Wnuk-NazarowaFoto: PR/Grzegorz Śledź

W cyklu gawęd, nagranych przez Bogumiłę Prządkę, Joanna Wnuk-Nazarowa opowiada o ludziach i wydarzeniach, które wpłynęły na kształtowanie się jej osobowości. W pierwszej gawędzie usłyszeliśmy m.in. o początkach edukacji muzycznej, o nauczycielach w szkole podstawowej i liceum, którzy wywarli największy wpływ na kształtowanie się jej osobowości: Annie Barawskiej - polonistce, Marianie Turku - księdzu, Wandzie Dżuganowej - historyczce.

W drugiej gawędzie Joanna Wnuk-Nazarowa opowiedziała o osobach, które odegrały wielką rolę w jej życiu w okresie Liceum Muzycznego w Krakowie: Halinie Gallowej, która prowadziła w szkole Koło Żywego Słowa i Helenie Gawlikowej - nauczycielce niemieckiego.

W trzeciej gawędzie usłyszeliśmy wspomnienia z okresu studiów w Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie na wydziałach: Kompozycji i Dyrygentury - studia rozpoczęte w 1968 roku oraz opowieść o kontaktach z "Piwnicą pod Baranami".

W czwartej i piątej gawędzie Joanna Wnuk-Nazarowa opowiada o spotkaniach w Baranowie Sandomierskim. W latach 1976-1981 odbywał się tam festiwal połączony z sympozjami i seminariami, których tematem była muzyka w kontekście innych sztuk.

Audycję przygotowała Bogumiła Prządka.

bch

Zobacz więcej na temat: Joanna Wnuk-Nazarowa NOSPR
Czytaj także

Przyjaciele o Wojciechu Kilarze

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 10:00
Jaki był Wojciech Kilar przy pracy, a jaki prywatnie? W dniu śmierci znakomitego kompozytora przypominamy archiwalne nagrania, w których o artyście mówili m.in. Joanna Wnuk-Nazarowa, Andrzej Wajda i Krzysztof Zanussi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Wnuk-Nazarowa: mamy salę na miarę NOSPR

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 12:40
- Tu nie ma miejsca na lekkość i biel, bo nie gra tu zespół kameralny, tylko orkiestra, która potrafi czołgiem przejechać - tak o nowej siedzibie NOSPR mówi jej dyrektor programowa Joanna Wnuk-Nazarowa. Historię budynku przypomnieliśmy przed koncertem inaugurującym jego otwarcie.
rozwiń zwiń