X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gra u Schillera - spełnione marzenie Sadowego

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 12:00
- To wielka, znakomita postać, przed spotkaniem z nim czułem zdenerwowanie - tak historię o Leonie Schillerze rozpoczął Witold Sadowy - aktor, publicysta teatralny.
Audio
  • Witold Sadowy opowiada o przedwojennej Warszawie (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Witold Sadowy wspomina swoje przeżycia wojenne i okupacyjne (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Witold Sadowy o dramatycznych przeżyciach wojennych i pierwszych teatralnych krokach w 1945 r. (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Witold Sadowy o pracy z wielkimi osobowościami: Juliuszem Osterwą i Leonem Schillerem (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Witold Sadowy opowiada o narodzinach swojej pasji literackiej, w wyniku której napisał 5 książek o teatrze (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Witold Sadowy (na zdj.) urodził się w 1920 r. Od dziecka marzył o teatrze. Jako mały chłopiec ponoć tak pięknie wyrecytował wiersz Mickiewicza Powrót taty przed rodziną Radziwiłłów, że chcieli go zaadoptować
Witold Sadowy (na zdj.) urodził się w 1920 r. Od dziecka marzył o teatrze. Jako mały chłopiec ponoć tak pięknie wyrecytował wiersz Mickiewicza "Powrót taty" przed rodziną Radziwiłłów, że chcieli go zaadoptować… Foto: Władysław Miernicki/Wikipedia, domena publiczna

Krążyły słuchy, że Leon Schiller nie interesuje się aktorami, tylko inscenizacją. Jak wspominał Witold Sadowy, to była nieprawda, gdyż już przy pierwszym spotkaniu z reżyserem dało się odczuć przyjazną więź.

- Za biurkiem siedział korpulentny pan z papierosem w ręku. Zapytał: chce pan u mnie zagrać rolę Aloszy? Odpowiedziałem: czy chcę? Ja mogę tylko marzyć - opowiadał Witold Sadowy. - Schiller długo się nie zastanawiał i odparł: proszę przyjść jutro na próbę, podpiszemy umowę i zostaje pan aktorem Teatru Polskiego - wspominał.

W swoich gawędach Witold Sadowy opowiada również o przeżyciach wojennych, najciekawszych rolach, a także początkach pisania.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Przygotowała: Iwona Malinowska

Gość: Witold Sadowy (aktor, publicysta teatralny)

Data emisji: 23-27.03.2015

Godzina emisji: 11.45

mr/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie tylko teatr. Równoległe życia Anny Seniuk

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 22:00
– Moją najwcześniejszą pasją było pstrykanie fotografii we własnej głowie. Dzięki temu moja pamięć jest pełna obrazów – mówiła znakomita aktorka Anna Seniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Felicja Uniechowska. Wspomnienia dekoratorki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 10:00
Bohaterką naszego cyklu "Zapiski ze współczesności" była Felicja Uniechowska - żona rysownika Antoniego Uniechowskiego, historyk sztuki, dekoratorka wnętrz.
rozwiń zwiń