REKLAMA

Nauka i wiara. Opowieści ks. prof. Michała Hellera

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 12:01
Zapraszamy do wysłuchania wspomnień światowej sławy naukowca, filozofa, teologa i kosmologa, laureata nagrody Templetona.
Audio
  • Ks. prof. Michał Heller o swojej rodzinie i edukacji (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Ks. prof. Michał Heller o o dzieciństwie na Syberii i szczęśliwym powrocie do Polski (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Ks. prof. Michał Heller o latach 50. i studiach na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Ks. prof. Michał Heller o problemach młodego naukowca w PRL (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Ks. prof. Michał Heller
Ks. prof. Michał HellerFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zobacz wideo
prof heller - wykład w lutosie  -20.jpg
Ks. prof. Michał Heller: Bóg uprawia matematykę

- Można powiedzieć, że uprawiając matematykę bardzo nieudolnie naśladujemy Boga w jego stwórczych działaniach - mówił ks. prof. Michał Heller podczas spotkania "Gdy przestrzeń była Bogiem" w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

O swojej fascynacji matematyką i o dwóch powołaniach: do kapłaństwa i do nauki właśnie wybitny teolog i filozof opowie w Dwójce.

***

Na "Zapiski ze współczesności" – od poniedziałku do piątku (21-25.03) w godz. 11.45-12.00 – zaprasza Hanna Maria Giza.

jp/mc


ks. prof. Michał Heller obok swoich książek. Fot. Jacek WłodarczykKs. prof. Michał Heller obok swoich książek. Fot. Jacek Włodarczyk
Ks. prof. Michał Heller i redaktor Hanna Maria Giza. Fot. Jacek Włodarczyk Ks. prof. Michał Heller i redaktor Hanna Maria Giza. Fot. Jacek Włodarczyk
Czytaj także

Ks. prof. Michał Heller: wizja Boga? Nie musi być tak naiwnie, jak sobie wyobrażamy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 19:00
Znakomity teolog opowiadał w Dwójce o napięciach między nauką a wiarą. O tym, że na ów konflikt wpływ może mieć również pewien tradycyjny obraz Boga.
rozwiń zwiń