X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kronos Quartet. Niezapowiedziany debiut na "Warszawskiej Jesieni"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 18:30
- Nigdy nie zapomnę, jak trudno było nam porozumieć się z menedżerką amerykańskiego zespołu. Nie było wtedy internetu, a na rozmowy międzykontynentalne trzeba było czekać godzinami. Pozostało nam więc wysyłanie telegramów, a to nie skończyło się dobrze - podkreślił kompozytor Rafał Augustyn.
Audio
  • Rafał Augustyniak o swoich spotkaniach z Warszawską Jesienią (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Muzycy Kronos Quartet: David Harrington (L), John Sherba (2L), Hank Dutt (2P) i Jeffrey Zeigler (P), podczas próby w auli Akademii Muzycznej w Katowicach, 09.11.2007 (zdj. ilustracyjne)
Muzycy Kronos Quartet: David Harrington (L), John Sherba (2L), Hank Dutt (2P) i Jeffrey Zeigler (P), podczas próby w auli Akademii Muzycznej w Katowicach, 09.11.2007 (zdj. ilustracyjne)Foto: PAP/ANDRZEJ GRYGIEL

Gość Dwójki opowiadał o planach zakontraktowania zespołu w ramach jednej z odsłon festiwalu "Warszawska Jesień".

- W naszej korespondencji wciąż coś się nie zgadzało. Podczas gdy menedżerka wciąż dopytywała o honorarium i warunki hotelowe, my nie mogliśmy doprosić się od niej programu koncertu. Ostatecznie, gdy okazało się, że zespół ma grać w Warszawie w tym samym dniu co w Berlinie, odwołaliśmy koncert. Jak wielkie było potem nasze zdziwienie, gdy nagle w środku festiwalu w budynku Akademi Muzycznej pojawili się członkowie zespołu z pytaniem o to, kiedy mają próbę i gdzie mają hotel - dodał Rafał Augustyn.

Jak zakończyła się historią związana z Kronos Quartet na festiwalu "Warszawska Jesień" i kto chciał wypisać czek opiewający na nieplanowaną gaże dla zespołu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Przygotowały: Beata Stylińska i Ewa Szczecińska

Gość: Rafał Augustyn (kompozytor)

Data emisji: 21.09.2017

Godzina emisji: 12.45

mz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawska Jesień '79. Lachenmann ucisza publiczność

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 15:00
- Jeżeli ktoś proponuje rewolucję w muzyce, to nie może wycofywać się pod wpływem reakcji publiczności. Zaimponowała mi determinacja Lachenmanna - o ciekawym epizodzie z historii warszawskiego festiwalu opowiadał w Dwójce wieloletni dyrektor Warszawskiej Jesieni Tadeusz Wielecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawska Jesień '70 i koncert, którego nie było

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 17:00
- Nigdy nie zapomnę, gdy podczas jednego z koncertów w 1970 roku wybuchła awantura i administrator sali w akcie desperacji włączył wysokie dźwięki w kolumnach stojących na estradzie – powiedział Krzysztof Baculewski.
rozwiń zwiń