X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łukasz Musiał: nie potrafimy się od Kafki uwolnić

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 15:55
- Według Alberta Camusa prawdziwą siłą dzieł Kafki jest to, że zmuszają one czytelnika do ponownej lektury - przypominał Łukasz Musiał, autor wstępu do wydanego w serii Biblioteki Narodowej "Wyboru prozy" Franza Kafki.
Audio
  • Wokół twórczości Franza Kafki (Dwukropek/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Nomad_Sou/Shutterstock.com

- Kafka jest jednym z klasyków literatury światowej, do których z jednej strony wznosimy modły, z drugiej niezbyt uważnie ich czytamy, posługując się raczej pewnym zestawem wygodnych stereotypów. I z Kafką do pewnego stopnia tak jest. Mam jednak wrażenie, że spośród wszystkich klasycznych psiarzy XX wieku on wciąż przemawia do nas najżywiej – mówił Łukasz Musiał.

W jakich nowych kontekstach interpretacyjnych można dziś umiejscawiać dzieła Kafki? Czego szukamy w tym pisarstwie? Czy literatura Kafki nas odmienia? Czy da się od niej uwolnić, skoro - jak powiedział gość "Dwukropka" - opowieści Kafki to są książki, z których się nie wraca?

***

Tytuł audycji: Dwukropek 

Prowadzi: Dorota Gacek

Gość: Łukasz Musiał (germanista, tłumacz, autor wstępu do wydanego w serii Biblioteki Narodowej "Wyboru prozy" Franza Kafki)

Data emisji: 29.03.2019

Godzina emisji: 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Człowiek z piękną raną". Zagadka Franza Kafki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 23:00
– Kafka jako pisarz i jako człowiek jest zbudowany na sprzeczności. Jego wielkość polega na tym, że tę sprzeczność widzi, czuje i potrafi nazwać – mówił Jakub Ekier, tłumacz "Procesu" Franza Kafki.
rozwiń zwiń