X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marian Pankowski. W stulecie urodzin poety i pisarza

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 08:27
Bohaterem "Dwukropka" był poeta, prozaik, dramaturg, tłumacz, literaturoznawca i profesor slawistyki na Uniwersytecie w Brukseli. W tym roku obchodziłby setną rocznicę urodzin.
Audio
  • Marian Pankowski. W stulecie urodzin poety i pisarza (Dwukropek/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Triff

"Pisanie jest moim szczęściem, ideałem, moim losem. To jest właśnie moja młodość, że ja nie ustaję w poszukiwaniu" - mówił Marian Pankowski w tomie rozmów zatytułowanym "Nam wieczna w polszczyźnie rozróba".

Urodził się 9 kwietnia 1919 roku w Sanoku. Zmarł w Belgii w roku 2011. Dwa lata przed śmiercią we wspomnianym tomie rozmów, które z Marianem Pankowskim przeprowadził Piotr Marecki, pisarz mówił "Jak długo jestem na ziemi, jak długo trwam - tak długo jestem szczęśliwy z tego, co mam i czym się zajmuję". W 100. rocznicę urodzin o różnych wymiarach pisarstwa Mariana Pankowskiego i o tym, co w jego postawie uderzało najbardziej opowiadają prof. Krystyna Latawiec, Janusz Szuber, prof. Piotr Marecki oraz dr Jan Burnatowski.

Fragmenty książek Mariana Pankowskiego czytał Andrzej Mastalerz.

***

Tytuł audycji: Dwukropek 

Prowadził: Dorota Gacek

Data emisji: 17.11.2019

Godzina emisji: 16.00

am/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Burek. Intelektualny spacer pod prąd

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 19:00
– Pracując z nim, zobaczyłem, w jaką rutynę wpadliśmy my, nieraz młodsi od niego o 10 czy 20 lat – mówił o zmarłym 1 maja 2017 r. Tomaszu Burku poeta Krzysztof Kuczkowski.
rozwiń zwiń