Andrzej Mitan i jego demoralizujące młodzież ekscesy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 07:14
- Mój pierwszy koncert trwał ponad siedem godzin, a ja śpiewałem, leżąc na skórze dzika - wspominał w Dwójce Andrzej Mitan, performer, wokalista i animator kultury.
Audio
  • Andrzej Mitan: mój pierwszy występ trwał ponad siedem godzin (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Andrzej Mitan (na zdjęciu) miał zakaz publicznych występów, ponieważ miejscowe władze uważały, że takimi ekscesami demoralizuje młodzież i społeczeństwo
Andrzej Mitan (na zdjęciu) miał zakaz publicznych występów, ponieważ miejscowe władze uważały, że „takimi ekscesami” demoralizuje młodzież i społeczeństwoFoto: Jerzy Kośnik

W radiowej Dwójce Andrzej Mitan mówił m.in. o początkach swojej przygody z muzyką. Śpiewał od dziecka, a żeby kupić bas i perkusję, jego rodzina musiała sprzedać jedno z pianin. Czy pamięta swój pierwszy koncert?

- Towarzyszyła mu aranżacja wizualna w postaci gałęzi, które zostały przetransportowane z Puszczy Kozienickiej, były też wypchane ptaki, jastrzębie, czaple i podarowany od straży pożarnej, dający ultrafioletowe światło, migacz. To miało trochę psychodeliczny wymiar. Jeszcze był zagospodarowany zapach, ponieważ usmażyliśmy trochę cukru na maszynce elektrycznej. Także działaliśmy na wszystkie możliwe zmysły – wspominał artysta.

Andrzej Mitan podkreślił, że co prawda zespół się nie rozpadł, ale on sam miał zakaz publicznych występów, ponieważ miejscowe władze uważały, że "takimi ekscesami" demoralizuje młodzież i społeczeństwo. – Wykonywałem ten koncert, leżąc na skórze dzika – dodał.

***

Tytuł audycji: "Spotkania po zmroku"

Prowadząca: Michał Nowak

Gość: Andrzej Mitan (performer, wokalista i animator kultury)

Data emisji: 12.02.2015

pp/jp

Czytaj także

Czy "Performer" podbije Berlinale?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 11:48
"Performer" przedstawia historię Oskara Dawickiego, jednego z najbardziej oryginalnych polskich artystów. – To niejednoznaczna opowieść – tłumaczył jeden z reżyserów filmu Maciej Sobieszczański.
rozwiń zwiń