Dwójka i Chopin w Dusznikach-Zdroju. Plan transmisji

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 13:39
Od 5 do 13 sierpnia odbędzie się 71. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Program 2 Polskiego Radia zaprasza do wysłuchania koncertów oraz rozmów z artystami.
Jeden z dwóch pomników Fryderyka Chopina w Parku Zdrojowym w Dusznikach-Zdroju
Jeden z dwóch pomników Fryderyka Chopina w Parku Zdrojowym w Dusznikach-Zdroju Foto: PAP/Adam Hawałej

Zobacz także
piano-keys.jpg
Sierpień z chopinowskimi festiwalami

Dusznickie święto muzyki to najstarszy nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, a także najstarszy polski festiwal muzyczny. Dworek Chopina w Dusznikach-Zdroju jest miejscem, w którym od kilku pokoleń spotykają się światowej klasy artyści oraz wielbiciele muzyki znakomitego kompozytora i pianistyki.

W tym roku wśród gości między innymi: Seong-Jin Cho - triumfator ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego, Charles Richard-Hamelin - lauret drugiej Konkursu i Szymon Nehring - najwyżej oceniony w XVII Konkursie Polak. Usłyszymy również takich wybitnych artystów, jak Janina Fialkowska, Eugen Indjic, Denis Kozhukhin, Vadim Kholodenko czy Christian Zacharias.

Zobacz pełny program festiwalu>>>

W Dusznikach-Zdroju będzie też oczywiście Dwójka. Poniżej plan naszych transmisji oraz spotkań z muzykami.

sobota, 6 sierpnia

godz. 10.30-12.30, audycja "Wolna sobota" (na żywo z Dusznik)

godz. 20.00-22.00, transmisja recitalu fortepianowego Eugena Indjica (w przerwie koncertu: rozmowa z Eugene Indjicem, Seong Jin Cho i prof. Piotrem Palecznym)

niedziela, 7 sierpnia

godz. 20.00-23.00, transmisja recitalu fortepianowego Vadima Kholodenko (w przerwie koncertu: rozmowa z Vadimem Kholodenko i Szymonem Nehringiem)

poniedziałek, 8 sierpnia

godz. 20.00-22.30, transmisja recitalu fortepianowego Charlesa Richarda-Hamelina (w przerwie koncertu: rozmowa z Charlesem Richardem-Hamelinem i Danielem Kharitonovem)

środa, 10 sierpnia

godz. 20.00-22.30, transmisja recitalu fortepianowego Denisa Kozukhina (w przerwie koncertu: rozmowa z Denisem Kozukhinem i Lukasem Vondrackiem)

Czytaj także

Fortepian zdobyty na Niemcach, czyli historia dusznickiego festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 17:00
– Gwiazda pierwszego festiwalu Zofia Rabcewiczowa początkowo nie chciała występować, ponieważ nie miała na czym ćwiczyć. Przywieźliśmy więc jej jeden z fortepianów, które stały w poniemieckich mieszkaniach na Ziemiach Odzyskanych – wspominał Wojciech Dzieduszycki, jeden z inicjatorów festiwalu w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń