X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Andrzejewski. Pisarz na podsłuchu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 18:00
Bohaterem audycji "Biografie odtajnione" był wybitny pisarz, autor "Popiołu i diamentu" oraz jego zięć, który współpracował ze Służbami Bezpieczeństwa.
Audio
  • Jerzy Andrzejewski. Pisarz na podsłuchu (Spotkania po zmroku/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Sam/Flickr/CC BY-SA 2.0

"Byłem cyniczny, amoralny, młody. Robiłem ludziom świństwa. Zawiodłem wszystkich, na czele z teściem. Zaczął się najczarniejszy, najbardziej żałośny okres mego życia, którego się wstydzę, na szczęście niezbyt długi - trwał niecałe trzy lata" - tak Joannie Siedleckiej opowiadał o współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa Andrzej Słomianowski - poeta, prozaik, tłumacz, niegdyś mąż Agnieszki Andrzejewskiej, córki pisarza Jerzego Andrzejewskiego.

W jaki sposób Andrzej Słomianowski zaszkodził wybitnemu pisarzowiDlaczego inwigilacja Jerzego Andrzejewskiego była tak ważna dla władzy w PRL? Do jakiego stopnia nasiliła się ona po 1976 roku, gdy pisarz został jednym z założycieli KOR-u? O tym opowiemy w najbliższej audycji.

***

Tytuł audycji: "Spotkania po zmroku" (cykl "Biografie odtajnione")

Prowadzenie:   Joanna Siedlecka i Paweł Siwek

Data emisji: 29.09.2016

Godzina emisji: 21.30

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Broniewski trafił do psychuszki

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 14:00
- Kilka dni po pogrzebie córki "Anki" Broniewski został zabrany siłą w kaftanie bezpieczeństwa. Ukryto go, żeby milczał o sprawie - mówiła w Dwójce Joanna Siedlecka, autorka książki "Biografie odtajnione".
rozwiń zwiń