X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Danuta Stenka: w Teatrze Polskiego Radia kocham wolność

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 11:40
- W nagraniu słuchowiska radiowego aktor stoi zawsze nad przepaścią i nigdy nie wie, co go spotka. Albo leci, albo spada w dół – powiedziała Danuta Stenka, która podczas Festiwalu "Dwa Teatry" otrzymała nagrodę za rolę Gwinony w przygotowanym dla Dwójki słuchowisku "Lilla Weneda" w reż. Dariusza Błaszczyka.
Audio
  • Rozmowa z laureatami XVII Festiwalu "Dwa Teatry" (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Danuta Stenka (na zdj.), która wcieliła się w okrutną królową Lechitów - Gwinonę w słuchowisku Lilla Weneda, odebrała nagrodę za rolę kobiecą, podczas gali Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2017
Danuta Stenka (na zdj.), która wcieliła się w okrutną królową Lechitów - Gwinonę w słuchowisku "Lilla Weneda”, odebrała nagrodę za rolę kobiecą, podczas gali Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2017"Foto: PAP/Adam Warżawa

lilla weneda-  nagr słuch tpr-24_.JPG
Tak powstawała "Lilla Weneda"

- Wyzwanie związane z pracą nad słuchowiskiem polega na tym, że spotykamy się jednego dnia, nagrywamy i rozchodzimy. I nawet, jeśli zrobimy tuż przed nagraniem próbę, to i tak nie mamy możliwości przemyśleć tego, co udało nam się ustalić. Czasami sama zastanawiam się, dokąd zawiedzie mnie rola. W Teatrze Polskiego Radia kocham to, że mogę pozwolić sobie na więcej niż na deskach teatru czy przed kamerą – powiedziała Danuta Stenka.

W nagraniu audycji posłuchamy również rozmowy z Dariuszem Błaszczykiem, reżyserem słuchowiska "Lilla Weneda", które na Festiwalu "Dwa Teatry" otrzymało nagrodę Grand Prix, a także posłuchamy wywiadów z pozostałymi twórcami: m.in. aktorką Wiktorią Gorodeckają oraz Anną Wieczur-Bluszcz, reżyserką spektaklu "Lento rubato".

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Agnieszka Lipiec-Wróblewska (reżyserka spektaklu "Posprzątane" nagrodzonego Grand Prix na festiwalu "Dwa Teatry"), Dominika Kluźniak, Wiktoria Gorodeckaja (aktorki), Danuta Stenka (aktorka), Dariusz Błaszczyk (reżyser spektaklu "Lilla Weneda" nagrodzonego Grand Prix na festiwalu "Dwa Teatry"), Anna Wieczur-Bluszcz (reżyserką spektaklu "Lento rubato")

Data emisji: 21.06.2017

Godzina emisji: 22.00

mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróż przez wspomnienia Ewy Dałkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 08:00
W tym tygodniu w audycji "Zapiski ze współczesności" gościliśmy aktorkę teatralną, filmową i radiową, która jest tegoroczną laureatką Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry – Sopot 2017".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzina, Śląsk, teatr. Opowieści Olgierda Łukaszewicza

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 09:00
Bohaterem "Zapisków ze współczesności" był znakomity aktor, prezes Związku Artystów Scen Polskich, który odebrał Wielką Nagrodę na tegorocznym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".
rozwiń zwiń