Ewa Zarzycka - artystka sztuki performance i nie tylko performance

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 08:30
- Nazywam się Ewa Zarzycka, jestem artystką sztuki performance i nie tylko performance, w ogóle artystką. Lubię uprawiać też rodzaj tautologii, że np. przedstawiam się w sposób analogowy, na żywo, a za chwilę pokazuję pracę, gdzie mówię to samo. Uważam, że fajne jest to powtórzenie, bo tworzy się rodzaj pewnego absurdu - mówi bohaterka "Spotkań po zmroku".
Audio
  • Ewa Zarzycka o miłości do sztuki i swoich performence'ach (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Ewa Zarzycka
Ewa ZarzyckaFoto: materiały pras./Galeria Studio

Acció_de_Joseph_Beuys 1200.jpg
Czym jest współczesny performance?

Ewa Zarzycka to jedna z najciekawszych polskich performerek. W swoich wystąpieniach bazuje na opowieści, wygłasza teksty i snuje rozważania dotyczące sztuki, kondycji artysty i procesu twórczego. W Galerii Studio w Warszawie do końca marca można oglądać wystawę "Ewa Zarzycka. Nie jestem Zofią Rydet". 11 marca w przestrzeni galerii odbędzie się performance artystki.

W czasie spotkania na antenie Dwójki Ewa Zarzycka pozwoliła nam zajrzeć do swoich notatek, opowiedziała o swym warsztacie, miłości do sztuki i wątpliwościach, które ją ukształtowały. Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Aleksandra Łapkiewicz-Kalinowska

Gość: Ewa Zarzycka (artystka, performerka)

Data emisji: 12.02.2018

Godzina emisji: 21.30

pg/mko

Czytaj także

Jak outsider z Kalisza przedłużał innym życie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 10:40
- Postaci, które tworzę, żyją do dziś – powiedział w dwójkowym nagraniu Tomasz Machciński, perfomer i fotograf z Kalisza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym jest współczesny performance?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 20:00
Dowiemy się tego, odwiedzając Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie podczas "The Way We Perform Now". O wydarzeniu rozmawialiśmy w "Wybieram Dwójkę".
rozwiń zwiń