"Moc Natury. Henry Moore w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 17:07
Monumentalne rzeźby Henry' ego Moore'a można spotkać w wielu miastach na całym świecie. Tworzył ponad 60 lat i jest autorem ponad 11 tysięcy prac. Teraz jego dzieła zawitały do Polski.
Audio
  • "Moc Natury. Henry Moore w Polsce" (Spotkania po zmroku/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: mat. prasowe

komiks02.jpg
"Polacy nie gęsi iż swój komiks mają"

Zapraszamy do Centrum Polskiej Rzeźby w Orońsku. Ekspozycja "Moc Natury. Henry Moore w Polsce" jest przypomnieniem twórczości wielkiego rzeźbiarza i próbą pokazania recepcji jego sztuki wśród najważniejszych polskich twórców XX wieku.

W audycji opowiadaliśmy o Perry Green, miejscu, które Moor wybrał na swoją pracownię, a spacerując między rzeźbami artysty zastanowialiśmy się nad tym co określa jego prace.

Zapraszamy do Orońska, miejsca w którym rzeźby Moora czują się jak u siebie w domu.

Gośćmi audycji były kuratorki: Eulalia Domanowska, Hannah Higham z Fundacji Henry'ego Moore'a z Perry Green oraz Dorota Monkiewicz i Agnieszka Tarasiuk kurator Muzeum Rzeźby w Królikarni.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Data eemisji: 29.05.2018

Godzina emisji: 21.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zły czas dla rzeźby, sztuki zbyt kosztownej"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 16:48
- Drogi rozwoju XIX-wiecznej rzeźby biegły zupełnie inaczej, niż malarstwa i była sztuką upośledzona na wiele sposobów. Brak państwowego mecenatu i bogatych fundatorów odbijał się na niej, bo jest sztuką kosztowną – mówiła w Dwójce prof. Maria Poprzęcka.
rozwiń zwiń