X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatr publiczny. Starcie wyżów demograficznych

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 18:00
– Z przyczyn naturalnych dla ludzi urodzonych po 1984 r. nie ma już miejsca w teatrze publicznym – mówił aktor Piotr Głowacki, wiceprezes Związku Artystów Scen Polskich.
Audio
  • Piotr Głowacki o roli i funkcjonowaniu teatru publicznego w Polsce (250 lat teatru publicznego/Dwójka)
Teatr jest sztuką wspólnoty, nie istnieje tam, gdzie nie ma przynajmniej dwojga ludzi, podkreślał Piotr Głowacki w ubiegłym roku w Dwójce, gdy obejmował stanowisko wiceprezesa ZASP
"Teatr jest sztuką wspólnoty, nie istnieje tam, gdzie nie ma przynajmniej dwojga ludzi", podkreślał Piotr Głowacki w ubiegłym roku w Dwójce, gdy obejmował stanowisko wiceprezesa ZASPFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Zdaniem gościa Dwójki teatralny rynek pracy jest dziś opanowany przez dwa wyże demograficzne. Ten z początku lat 80. dołączył do wyżu z lat 50., pokolenia 60-latków, którzy m.in. dzięki rozwojowi medycyny są wciąż bardzo aktywni. Zastrzegł, że nie ma w tym niczego złego, ale wyraźnie wpływa to na strukturę zatrudnienia oraz stosunek młodego pokolenia do teatru publicznego.

– Młodzi ludzie mają jednak nie tyle wątpliwości co do słuszności idei tego teatru, ile dotyczące sposobu prowadzenia tej wspólnoty, jaką on jest – powiedział. Czy dlatego właśnie został działaczem Związku Artystów Scen Polskich? Sam Piotr Głowacki opowiadał, że tym, co zdecydowało o jego wiceprezesurze, była dość skomplikowana ścieżka edukacji.

***

Tytuł audycji: 250 lat teatru publicznego w Polsce

Prowadzenie: Maciej Nowak

Gość: Piotr Głowacki (aktor, wiceprezes Związku Artystów Scen Polskich)

Data emisji: 24.04.2015

Godzina emisji: 15.00

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Zadara: w dobrym teatrze musi być knajpa

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 17:00
- Kiedy startowałem w konkursie na dyrektora Starego Teatru, śmiali się z tej teorii - mówi Michał Zadara. - Tymczasem życie teatru nie toczy się tylko na scenie. Wystarczy spojrzeć na TR Warszawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr ma podpowiadać myśli, a nie je narzucać

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 19:00
- Brakuje mi w obecnym teatrze tajemnicy, niedopowiedzenia. Nie chcę, żeby twórcy mówili mi, co mam myśleć - mówiła reżyserka teatralna Ewelina Marciniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mickiewicz znowu wrogiem państwa polskiego?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 17:00
- "Dziady" to dzieło zaprzeczające logice "państwa komercyjnego”. Dlatego znów mamy problem z ich wystawieniem - argumentował dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.
rozwiń zwiń