Książki, książki, książki!

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 08:14
Od 12 do 15 maja trwały 2. Warszawskie Targi Książki. O tym wydarzeniu, a przede wszystkim o samych książkach rozmawiali w dniu inauguracji Targów goście Hanny Marii Gizy.
Audio

2. Warszawskie Targi Książki wypełniają lukę powstałą po Międzynarodowych Targach Książki. Jak zatem wydawcy oceniają nową imprezę i jej rolę?

- Targi idą w dobrą stronę - zauważył Piotr Dobrołęcki. - Mieliśmy już dobre Targi Książki w Warszawie:Międzynarodowe Targi Książki – które jednak przeżywały kryzys. Gdyby nie było kryzysu, nie byłoby tego konfliktu, który powodował wrzenie w środowisku wydawców. 

O kształcie Targów decydują wydawcy, którzy są współorganizatorami imprezy. W zgodnej opinii środowiska jest to bardzo dobry model. Powoli widać też starania o nadanie targom rangi międzynarodowej.

- Widać, że organizatorom się chce i wobec tego wystawcom również. Wydaje mi się jednak, że formuła Targów nie będzie w tym roku bardzo nowoczesna, bo jest dopiero taka, jaką powinna być już kilka lat temu: musimy nadrobić pewne zaległości - powiedziała w "Sezonie na Dwójkę" Joanna Górecka.

/

W audycji mówiono też o wybranych, prezentowanych podczas Targów, pozycjach. Były to: "Oskarżona" Marielli Mehr, "Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena" autorstwa Jean Sasson, Najwy bin Laden i Omara bin Ladena oraz "Lecz zabije rzeka białego człowieka" Patricka Bessona. Rozmawialiśmy też z Moniką Bułaj, fotograficzką, pisarką, filmowcem-dokumentalistką i autorką pozycji "Boży ludzie. Podróż po kres Europy".

Wspomnieliśmy też o książce autorki audycji Hanny Marii Gizy - "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii".

Gośćmi "Sezonu na Dwójkę" byli: dr Agata Skowron-Nalborczyk, Angelika Kuźniak, Joanna Górecka, Monika Bułaj i Piotr Dobrołęcki.

Aby posłuchać audycji, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w ramce "Posłuchaj" po prawej stronie.

Czytaj także

Warszawskie święto książki – tym razem bez konkurencji

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 08:00
W czwartek rozpoczyna się druga edycja Warszawskich Targów Książki: weźmie w nich udział 569 wystawców z 14 krajów. Natomiast odbywające się od 55 lat Międzynarodowe Targi Książki zostały odwołane.
rozwiń zwiń