X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Książki, książki, książki!

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 08:14
Od 12 do 15 maja trwały 2. Warszawskie Targi Książki. O tym wydarzeniu, a przede wszystkim o samych książkach rozmawiali w dniu inauguracji Targów goście Hanny Marii Gizy.
Audio

2. Warszawskie Targi Książki wypełniają lukę powstałą po Międzynarodowych Targach Książki. Jak zatem wydawcy oceniają nową imprezę i jej rolę?

- Targi idą w dobrą stronę - zauważył Piotr Dobrołęcki. - Mieliśmy już dobre Targi Książki w Warszawie:Międzynarodowe Targi Książki – które jednak przeżywały kryzys. Gdyby nie było kryzysu, nie byłoby tego konfliktu, który powodował wrzenie w środowisku wydawców. 

O kształcie Targów decydują wydawcy, którzy są współorganizatorami imprezy. W zgodnej opinii środowiska jest to bardzo dobry model. Powoli widać też starania o nadanie targom rangi międzynarodowej.

- Widać, że organizatorom się chce i wobec tego wystawcom również. Wydaje mi się jednak, że formuła Targów nie będzie w tym roku bardzo nowoczesna, bo jest dopiero taka, jaką powinna być już kilka lat temu: musimy nadrobić pewne zaległości - powiedziała w "Sezonie na Dwójkę" Joanna Górecka.

/

W audycji mówiono też o wybranych, prezentowanych podczas Targów, pozycjach. Były to: "Oskarżona" Marielli Mehr, "Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena" autorstwa Jean Sasson, Najwy bin Laden i Omara bin Ladena oraz "Lecz zabije rzeka białego człowieka" Patricka Bessona. Rozmawialiśmy też z Moniką Bułaj, fotograficzką, pisarką, filmowcem-dokumentalistką i autorką pozycji "Boży ludzie. Podróż po kres Europy".

Wspomnieliśmy też o książce autorki audycji Hanny Marii Gizy - "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii".

Gośćmi "Sezonu na Dwójkę" byli: dr Agata Skowron-Nalborczyk, Angelika Kuźniak, Joanna Górecka, Monika Bułaj i Piotr Dobrołęcki.

Aby posłuchać audycji, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w ramce "Posłuchaj" po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawskie święto książki – tym razem bez konkurencji

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 08:00
W czwartek rozpoczyna się druga edycja Warszawskich Targów Książki: weźmie w nich udział 569 wystawców z 14 krajów. Natomiast odbywające się od 55 lat Międzynarodowe Targi Książki zostały odwołane.
rozwiń zwiń