Gdynia Film Festiwal 2012

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 23:04
O polskim kinie AD 2012 rozmawiali w Dwójce Tadeusz Sobolewski, ks. Andrzej Luter oraz Jacek Wakar.
Audio
Plakat festiwalowy
Plakat festiwalowyFoto: materiały prasowe

Bezapelacyjnym zwycięstwem filmu Agnieszki Holland "W ciemności” zakończył się w sobotę wieczorem 37. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Międzynarodowe jury uhonorowało Holland jednogłośnie Złotymi Lwami oraz nagrodą za reżyserię. Ponadto film otrzymał szereg innych nagród w tym za zdjęcia Jolanty Dylewskiej i pierwszoplanowe role aktorskie, które otrzymali Agnieszka Grochowska i Robert Więckiewicz.

W naszej audcji rozmawialiśmy z Agnieszką Holland.
Poza "W ciemności" jury najbardziej spodobały się film "Obława" w reżyserii Marcina Krzyształowicza, "Jesteś bogiem" Leszka Dawida oraz "Droga na drugą stronę" – interesująca animacja Anci Damian.
Jaki był ten 37. gdyński festiwal filmowy, jakie nowe nazwiska i zjawiska objawił, czy potwierdził ubiegłoroczne nadzieje na osiągnięcie wysokiej klasy przez polskie kino, czy sięgał do naszej historii, ujawniając różne ciemne niekiedy jej strony, czy też raczej skupiał się na współczesnych problemach i dylematach?
Na te oraz inne pytania związane z werdyktem jury oraz wyświetlonymi w konkursie filmami odpowiadali w "Sezonie na Dwójkę" krytycy: Tadeusz Sobolewski, ks. Andrzej Luter oraz Jacek Wakar.

Audycję prowadziła Anna Fuksiewicz
 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdyńskie Złote Lwy za film "W ciemności"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 07:13
Film Agnieszki Holland otrzymał główną nagrodę 37. festiwalu filmowego w Gdyni. Ona sama zdobyła nagrodę dla najlepszego reżysera.
rozwiń zwiń