"Marzę o drewnianej chałupce"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 11:22
Anna Kalbarczyk z czwórką dzieci i niepracującym mężem mieszka w jednym pokoju. O swojej trudnej codzienności i walce o godne życie opowiedziała w Dwójkowych "Nitkach".
Audio
Marzę o drewnianej chałupce

- Wstaję około 7 rano, szykuję dzieci do szkoły, potem idę do pracy. Pracuję jako hostessa na ¼ etatu. urządzam degustacje wędlin - mówiła rozmówczyni Anny Grupińskiej. Cały zarobek Anny Kalbarczyk to 375 zł, plus to, co uda jej się dorobić na sprzątaniu. - Teraz jest duża konkurencja, więc za godzinę dostaję 10zł - dopowiadała.

Gość Dwójki ma za sobą trudne dzieciństwo, porzucenie przez matkę i dziką eksmisję. Obecnie mieszka w mieszkaniu socjalnym w Warszawie na ul. Żelaznej. Mimo swojej sytuacji ekonomicznej i licznych obowiązków związanych m.in. z opieką nad autystycznym synem, Anna Kalbarczyk znajduje w sobie siłę, by pomagać innym. W stowarzyszeniu "Bez śladu" zajmuje się osobami zaginionymi.

- Mamy zgodę ministerstwa na zbiórkę funduszy przeznaczonych na poszukiwanie takich osób, wynajęcie detektywa, czy zakupienie biletów dla rodzin, żeby mogły prowadzić poszukiwania na własną rękę - opowiadała.

Więcej na temat nieławej walki o godne i normalne życie w nagraniu audycji.
Audycja w ramach Dnia Solidarności z Ubóstwem – zobacz więcej

/
Czytaj także

Dzień Solidarności z Ubóstwem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 13:31
Program 2 Polskiego Radia, włączając się w inicjatywę Europejskiej Unii Nadawców, zaprasza na specjalne audycje poświęcone tematowi ubóstwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wenezuela walczy z ubóstwem... muzyką klasyczną

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 22:00
- Największym problemem ludzi ubogich nie jest brak chleba, ale poczucie "bycia nikim" - mówił w Dwójce twórca eksperymentalnego programu edukacyjnego, Jose Antonio Abreu.
rozwiń zwiń