Felietony Kisiela zdjęte przez cenzurę

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 15:10
W "Poranku Dwójki" mówiliśmy na temat publicystyki Stefana Kisielewskiego. We wtorek, 20 maja, ukazał się 4. tom felietonów Kisiela, tym razem "Felietony zdjęte przez cenzurę".
Audio
  • Jerzy Kisielewski o tomie "Felietony Kisiela zdjęte przez cenzurę" (Poranek Dwójki)
  • Zaproszenie na 18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik (Poranek Dwójki)
Stefan Kisielewski
Stefan Kisielewski Foto: Witold Rozmysłowicz/PAP

Publikacja ta zawiera teksty pisane dla "Tygodnika Powszechnego" w latach 1945-1989, niedopuszczone do druku przez cenzurę. Zbiór stanowi komplementarne uzupełnienie poprzedniego tomu "Wołanie na puszczy”.
Twórczość felietonistyczna była dla Kisielewskiego niezmiernie istotna, sam uznawał ją za swoisty "dziennik duszy" pisany w cotygodniowych odcinkach "o pewnej stałej barwie – myślowej i stylistycznej".  Gościem "Poranka Dwójki" był Jerzy Kisielewski.
W audycji zapraszaliśmy Państwa na 18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Naszą "Płytą tygodnia" jest tym razem album norweskiego pianisty Leifa Ovego Andsnesa, któremu towarzyszy Mahler Chamber Orchestra, z koncertami (II i IV) Ludwiga van Beethovena. To nowe wydawnictwo firmy Sony Classical.
Oprócz tego w "Poranku Dwójki": "Słowo na dzień", wiadomości, "Archiwalnia", "Piosenka z rekomendacją" (tym razem poleca Izabella Cywińska) oraz kolejny tytuł z cyklu "25 książek na 25 -lecie".
Audycję przygotował Tomasz Obertyn.
jp/bch

Czytaj także

Stefan Kisielewski. "To był człowiek, który chodził własnymi drogami"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2024 05:46
7 marca 1911 roku w Warszawie urodził się Stefan Kisielewski, pisarz, kompozytor, krytyk muzyczny i felietonista. – To był człowiek, który chodził własnymi drogami. Starał się zachować samodzielny, indywidualny punkt widzenia – mówił o nim dziennikarz Piotr Wierzbicki w audycji Anny Lisieckiej w 2011 roku.
rozwiń zwiń