Polskie Radio
Section05
cenzura

"Nie ocenzurowano" ocenzurowane

Są takie spektakle, wystawy czy inne wydarzenia kulturalne, które bez intencji autorów wywołują skrajne emocje. A dodatkowo skłaniają do zabrania głosu zarówno tych, którzy daną rzecz widzieli, jak i tych, którzy jedynie powołują się na wypowiedzi innych. Zazwyczaj ten efekt nadmiernego zainteresowania wywołują powody pozaartystyczne: zbieg okoliczności, miejsc, kontekstu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA cenzura PRL Klub Trójki Monika Małkowska Trójka

"Oni tam giną, wszyscy równo". Rosyjski wojskowy pokłócił się z dziennikarzem reżimowej stacji

- Nie, nie, nie, stop! Nie chcę tego słuchać! - to słowa dziennikarza kanału Zwiezda, telewizji kontrolowanej przez Kreml, na słowa mężczyzny w rosyjskim mundurze. Co powiedział wojskowy? Odważył się stwierdzić, że w wojnie na Ukrainie giną rosyjscy żołnierze.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni telewizja Kreml propaganda cenzura ŚWIAT

Rosja będzie karać za nieprawomyślne przekazy o wojnie. Putin podpisał ustawę

W Rosji za publikowanie informacji o wojnie w Ukrainie innych, niż prezentowane przez władze, grozi do 15 lat pobytu w kolonii karnej. W piątek Władimir Putin podpisał odpowiednie poprawki do kodeksu karnego. W obawie przed konsekwencjami część rosyjskich redakcji niezależnych ograniczyła swoją działalność lub ją zawiesiła. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna 2022 Władimir Putin serwis wschodni media cenzura propaganda