Jak być autentycznym?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 12:00
W sobotnim "Poranku Dwójki" gościć będziemy wybitnego aktora i reżysera Andrzeja Seweryna i muzyka Olo Walickiego. Pretekstem spotkania jest premiera spektaklu "To be authentic, or no to be" w ramach 18. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku.
Andrzej Seweryn
Andrzej SewerynFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zainicjowane przez kontrabasistę i kompozytora Olgierda Walickiego spotkanie z aktorem i reżyserem Andrzejem Sewerynem podejmuje temat odrzucenia czy zakwestionowania pewnej konwencji, jest próbą odteatralizowania samych siebie w kontekście relacji zawodowej i prywatnej.

To spotkanie jest także zestawieniem odrębnych ludzkich postaw, charakterów i konstrukcji emocjonalnych. Dwa media - słowo i muzyka - staną się, na przykładzie bohaterów dzieł Williama Szekspira, obszarem wyeksponowania ludzkiej autentyczności lub jej braku.

Z gośćmi audycji w studiu Polskiego Radia w Gdańsku połączymy się o godz. 9.30.

Natomiast o godz. 8.35 Anna Chlebicka ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna zaprosi na weekendowe wydarzenie "Etnościeżki - weekend z ludowymi inspiracjami". W sobotę i w niedzielę  przestrzeń nowej warszawskiej pracowni Duży Pokój po raz pierwszy zapełni się gośćmi.
A poza tym: "Słowo na dzień", przegląd prasy, "Archiwalnia", "Pięć minut nad Biblią", wiadomości kulturalne i zaproszenia na imprezy kulturalne.
Do wygrania będzie też jak zwykle nasza płyta folkowa – tym razem będzie to nowy album z 10. Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
Na zaprasza Piotr Kędziorek
4 października (sobota), godz. 6.00-10.00

mc

Czytaj także

"Hamlet" pełnoletni, czyli osiemnasty Festiwal Szekspirowski

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 10:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o tegorocznej odsłonie Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, który odbywa się wyjątkowo jesienią - w dniach 27 września - 5 października 2014 roku.
rozwiń zwiń