X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hildegarda udziela ślubu. Herezja w słuchowisku?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 08:15
- Niezwykle aktualny z punktu widzenia współczesnego odbiorcy jest moment, gdy żarliwa wiara dotyka herezji - mówił Tomasz Cyz, reżyser słuchowiska "Córy Renu".
Audio
  • Hildegarda udziela ślubu. O cienkiej granicy między żarliwą wiarą a herezją mówi Tomasz Cyz, reżyser słuchowiska "Córy Renu" (Poranek Dwójki)
Hildegarda z Bingen (1098-1179) była mniszką, kompozytorką, kaznodziejką, autorką prac z zakresu teologii, medycyny, kosmologii, przyrodoznawstwa i ziołolecznictwa, a także poetką, uzdrowicielką, badaczką natury oraz dyplomatką.
Hildegarda z Bingen (1098-1179) była mniszką, kompozytorką, kaznodziejką, autorką prac z zakresu teologii, medycyny, kosmologii, przyrodoznawstwa i ziołolecznictwa, a także poetką, uzdrowicielką, badaczką natury oraz dyplomatką.Foto: PAP/DPA

Sztuka Cecilie Løveid poświęcona jest Hildegardzie z Bingen, słynnej średniowiecznej mistyczce i reformatorce Kościoła. Bohaterka "Cór Renu" miała wizje od trzeciego roku życia, ale dopiero jako czterdziestolatka przyznała się do nich

- W sztuce Hildegarda wyraża niepokój, że jej poczynaniami kieruje nie Bóg, lecz szatan - opowiadał Tomasz Cyz. - Ociera się zresztą o herezję, udzielając ślubu siostrze zakonnej i ocalałemu z rzezi katarowi - dodał.

Owa głęboka i ryzykowna potrzeba głębokiej wiary to zdaniem naszego gościa jeden z wielu wspólnych mianowników dla średniowiecza i XXI stulecia. Czy żyjemy w czasach nowej krucjaty?

Czytanie sceniczne sztuki "Córy Renu" odbyło się w środę (25.02) w TR Warszawa. Retransmisja na naszej antenie - w niedzielę, 1 marca po 21.30 w cyklu "Wieczór ze słuchowiskiem".

***

Prowadzenie: Tomasz Obertyn

Gość audycji: Tomas Cyz (reżyser teatralny)

Data emisji: 24.02.2015
Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".
mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chciała uczynić człowieka szczęśliwym. Dziedzictwo św. Hildegardy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 12:46
Święta Hildegarda podkreślała ścisły związek pomiędzy odpowiednim żywieniem a zdrowiem. Jej terapia to nasze nie tylko religijne, ale także kulturowe dziedzictwo.
rozwiń zwiń