X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

50 milionów widzów na świecie zobaczyło Polskę

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 10:00
– Moi koledzy z British Council czy Goethe-Institut nie mogą w to uwierzyć – mówił Paweł Potoroczyn, dyrektor świętującego 15 urodziny Instytutu Adama Mickiewicza.
Audio
  • Paweł Potoroczyn o 15 latach działalności Instytutu Adama Mickiewicza (Poranek Dwójki)
Dziennikarz, publicysta, przedsiębiorca i dyplomata Paweł Potoroczyn kieruje Instytutem Adama Mickiewicza w 2008 r.
Dziennikarz, publicysta, przedsiębiorca i dyplomata Paweł Potoroczyn kieruje Instytutem Adama Mickiewicza w 2008 r.Foto: PAP/Rafał Guz

Gość Dwójki podkreślił, że wspomniana statystyka to nie szacunki, tylko twarde dane ze sprzedaży biletów. Sukces Instytutu Adama Mickiewicza opiera się m.in. na wartości kultury polskiej w jej najlepszych przejawach. – To bardzo interesuje międzynarodową publiczność dzieła, artyści, wydarzenia projekty – powiedział Paweł Potoroczyn.

Kierunki tych zainteresowań nieraz zaskoczyły dyrektora instytutu. – Na przykład Krystian Lupa w Chinach jest Bogiem – mówił. – Po ostatnim spektaklu "Wycinki" w Pekinie chiński wiceminister kultury powiedział do mnie: "gdyby dziś w tym teatrze wybuchł granat, zginęłaby cała elita kulturalna Pekinu" – dodał.

To nie koniec niespodzianek, bowiem wbrew przypuszczeniom najbardziej oklaskiwanym przez Chińczyków koncertem nie było wcale wykonanie utworów Chopina.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Paweł Potoroczyn (dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza)

Data emisji: 21.07.2015

Godzina emisji: 8.35

mc/mm

Komentarze1
aby dodać komentarz
katarakta2015-07-22 09:39 Zgłoś
Proszę nie utożsamiać tego pana z sukcesami polskiej kultury (o której mówi w dodatku w sposób tak marketingowy, kalkujący wprost zachodnią terminologię). Proszę lepiej sprawdzić, kim jest pan Potoroczyn i jak wygląda jego przeszłość.

Czytaj także

Potoroczyn: chciałem, żeby ta książka była dla człowieka doświadczeniem

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 07:30
- Proszę zrozumieć, że ja mam zmącony stosunek do "Ludzkiej rzeczy" i nie do końca wiem, jak ona działa na czytelników - mówi Potoroczyn. - Nie myślałem, że piszę powieść, tylko że piszę balladę.
rozwiń zwiń