Muzyczny debiut Adama Zagajewskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 10:00
- Adam po raz pierwszy pozwolił muzykowi na wykorzystanie jego poezji - powiedział kompozytor i pianista jazzowy Włodek Pawlik o płycie "Dźwięki Słów".
Audio
Adam Zagajewski i Włodek Pawlik podczas konferencji prasowej nt. nowego projektu muzycznego Dźwięki Słów - Zagajewski i Pawlik
Adam Zagajewski i Włodek Pawlik podczas konferencji prasowej nt. nowego projektu muzycznego "Dźwięki Słów - Zagajewski i Pawlik"Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

- Zagajewski zdradził kiedyś, że jest "nieudanym muzykiem". Uwielbia muzykę, słucha jej i mnóstwo o niej wie, ale nie ma słuchu. Dlatego pozwala się w tej dziedzinie wypowiadać zawodowcom - opowiadał Pawlik. - Byłem bardzo dumny, gdy w jednym z wywiadów Adam przyznał, że moja muzyka stała się trampoliną do głębszego wejścia w poezję, nadania jej nowych barw, uczynienia bardziej przekonującą - dodał.

Co ciekawe, kluczową rolę w całym projekcie odegrał prof. Jerzy Hausner.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Włodek Pawlik (kompozytor, pianista)

Data emisji: 15.12.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mm/mc

Czytaj także

Pawlik o Grammy: przed ceremonią obawiałem się, że będzie długo i nudno

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 21:31
- Kiedy zadzwonił prezydent z gratulacjami, wiedziałem, że to nie jest tylko moja prywatna sprawa - o atmosferze tuż przed i tuż po otrzymaniu Grammy za płytę "Night in Calisia" opowiadał w Dwójce Włodek Pawlik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Włodek Pawlik: nie ma ortodoksyjnych jazzmanów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 12:00
- Te dwie rzeczy się wykluczają, bo jazz to przestrzeń wolności. Z niego wyrasta wszystko: funk, R&B, soul... - argumentował pianista i kompozytor.
rozwiń zwiń