X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznańska Malta. Teatr, który zaczyna się od widza

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 10:30
Tegorocznym Idiomem Festiwalu Malta jest "Paradoks widza", pomysł holenderskiej reżyserki Lotte van den Berg, która odwraca perspektywę myślenia o teatrze.
Audio
  • Poznańska Malta. Teatr, który zaczyna się od widza (Poranek Dwójki)
Lotte van den Berg, inspirując się codziennością, szuka nowych sposobów definiowania relacji aktorwidz (zdj. ilustracyjne)
Lotte van den Berg, inspirując się codziennością, szuka nowych sposobów definiowania relacji aktor/widz (zdj. ilustracyjne)Foto: State Library of South Australia/flickr/CC BY-SA 2.0

"Paradoks widza" oparty jest na twierdzeniu, że teatr nie zaczyna się od aktora, tylko od widza. – Lotte van den Berg wychodzi poza klasyczny paradygmat teatru – zauważył dyrektor Festiwalu Malta Michał Merczyński. – Po raz pierwszy przyjęła nasze zaproszenie, po raz pierwszy też przyjedzie do Polski. Została kuratorem Idiomu, czyli kimś, kto pokazuje swoje spektakle i zaprasza innych artystów – opowiadał.

Wśród przedstawień, które reżyserka pokaże w Poznaniu, znajdzie się widowisko, które nie jest do końca widowiskiem, a także szczególny projekt teatralno-społeczny o nazwie "Rozmowy w budowie". A to tylko drobna część bogatego programu imprezy, który przybliżał gość Dwójki.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Data emisji: 17.05.2016

Goście: Michał Merczyński (dyrektor Festiwalu Malta), Bartek Wąsik (kompozytor)

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

25. Malta Festival Poznań pod znakiem Nowego Ładu Światowego

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 02:10
- Chcemy bardzo, by tegoroczny idiom Malty był okazją, żeby powiedzieć sobie na chwilę stop i zastanowić się nad tym, jak to wszystko działa - mówi Katarzyna Tórz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opera "Czarodziejska góra" na Malta Festival Poznań

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 03:34
- Europa jest w momencie pewnego zatrzymania. Mam wrażenie, że jesteśmy na "Czarodziejskiej górze" jako ludzie, którzy zajmują się sztuką, a świat pędzi w trochę inną stronę - mówi Michał Merczyński, dyrektor Malta Festival Poznań 2015.
rozwiń zwiń