Gruszka: będziemy się kłócić przez cały spektakl

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 09:00
- "Słoneczna linia" to sztuka o problemach w związku - o przedstawieniu w warszawskim Teatrze Polonia mówiła w Dwójce Karolina Gruszka.
Audio
  • Karolina Gruszka o swojej roli w spektaklu "Słoneczna linia" i filmach "Szczęście świata" i "Maria Curie" (Poranek Dwójki)
Karolina Gruszka już wcześniej była związana z twórczością Iwana Wyrypajewa. W 2015 roku wystąpiła w jego filmie Zbawienie (zdjęcie ilustracyjne)
Karolina Gruszka już wcześniej była związana z twórczością Iwana Wyrypajewa. W 2015 roku wystąpiła w jego filmie "Zbawienie" (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Wojciech Kusiński/PR

Sztukę napisał mąż aktorki Iwan Wyrypajew. Karolina Gruszka zdradziła w "Poranku Dwójki", że był plan, by grali w niej razem. - To jest jedno z naszych marzeń, by wystąpić obok siebie na scenie. Kiedy postanowiliśmy wystawić "Słoneczną linię" w Polsce, Wania odważnie zadeklarował, że spróbuje nauczyć się roli po polsku, no ale okazało się, że to zbyt trudne - wyjaśniała.

Ostatecznie Karolinie Gruszce na scenie Teatru Polonia partnerował będzie Borys Szyc. Aktorka opowiadała, że sztuka jest kłótnią dwojga ludzi, którzy bardzo się kochają i chcą dojść do porozumienia. - Udaje im się to, gdyż mają odwagę, żeby pójść do końca.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 14 października.

W audycji rozmawialiśmy też o filmie "Szczęście świata", w którym Karolina Grusza zagrała rolę bardzo zmysłowej kobiety. Aktorkę spytaliśmy też o film "Maria Curie", w którym wcieliła się w tytułową rolę. Autorką wiernej opowieści o życiu noblistki jest francuska reżyserka Marie Noëlle. Premiera w przyszłym roku.

***

Rozmawiał: Marcin Pesta

Goście: Karolina Gruszka (aktorka)

Data emisji: 21.09.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mg

Czytaj także

Andrzej Seweryn: jest wiele prawd o Zdzisławie Beksińskim

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 19:00
- Różne oceny postawy Beksińskiego, dokonywane wyłącznie na podstawie jego twórczości czy tragicznych losów jego rodziny, są niesprawiedliwie - podkreślał aktor, który w filmie "Ostatnia rodzina" odgrywa postać znanego malarza.
rozwiń zwiń