Miśkiewicz: miałam problem z melancholią

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 11:20
- Próbowałam sobie odmówić piosenki melancholijnej, by zagrać weselszą - o nowym albumie pt. "Piano.pl" mówiła w Dwójce Dorota Miśkiewicz.
Audio
  • Dorota Miśkiewicz o płycie "Piano.pl" (Poranek Dwójki)
Dorota Miśkiewicz
Dorota MiśkiewiczFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Płyta "Piano.pl" to zapis koncertu, który odbył się w maju w Teatrze Roma. Na krążku znalazły się piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, w aranżacjach czołowych polskich pianistów, reprezentujących trzy różne generacje muzyków. - Ich wersje były różne, od klasycznych po bardzo odbiegające od oryginału. Byłam zaskoczona np. pomysłem Dominika Wani, który tak zmienił piosenkę mojego taty, że ledwo ją poznałam.

W audycji Dorota Miśkiewicz opowiadała, że podczas kompletowania repertuaru na "Piano.pl" odkryła w sobie zamiłowanie do smutku. - Płyty, które nagrywam, są z reguły wesołe i pogodne. W tym wypadku, gdy wybierałam cudze utwory, ciągnęło mnie wyłącznie do piosenek melancholijnych. Niektórych musiałam sobie odmówić, by zróżnicować materiał.

Wokalistka zdradzała swoje sposoby na radzenie sobie z jesienną chandrą oraz mówiła o książce, która ją ostatnio zachwyciła.

***

Prowadził:  Tomasz Obertyn

Gość: Dorota Miśkiewicz (wokalistka)

Data emisji: 21.10.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mg

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz i polscy mistrzowie jazzowej pianistyki

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 13:00
- W Polsce mamy dużo świetnych pianistów jazzowych. Pomyślałam, że warto byłoby to pokazać - opowiadała w Dwójce Dorota Miśkiewicz o projekcie Piano.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie swoje piosenki najbardziej lubi Dorota Miśkiewicz?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 15:00
- To są piosenki, które są dla mnie ważne. Oczywiście nie wszystkie, bo nie mogły się zmieścić na jednej płycie - przyznaje Dorota Miśkiewicz, opowiadając o swojej płycie "Best of".
rozwiń zwiń