Polskie Radio
Section05
Dorota Miśkiewicz

Brazylijskie rytmy i słowiańska wrażliwość. Dorota Miśkiewicz z nowym albumem "Bons Amigos"

Muzyczne połączenie kultur, kontynentów, stref klimatycznych i czasowych. Wokalistka Dorota Miśkiewicz wspólnie z Toninho Hortą, gitarzystą i światową gwiazdą latin jazzu nagrała album pt. "Bons Amigos". W "Muzycznej Jedynce" przedpremierowo mogliśmy posłuchać utworów z nowej płyty Doroty Miśkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Dorota Miśkiewicz Brazylia muzyka rozrywkowa album

Dorota Miśkiewicz: skoro to okrągła rocznica, zamierzam długo świętować [WIDEO]

- Dziękuję za to, że Dwójka pamiętała o moich okrągłych urodzinach. Jestem bardzo wzruszona i szczęśliwa, że mogę tutaj być i rozpocząć tu świętowanie - mówiła w Cafe "Muza" Dorota Miśkiewicz. Jedna z najbardziej cenionych wokalistek jazzowych w Polsce już wkrótce będzie obchodzić ważny dla niej jubileusz.
Zobacz więcej na temat:  Dorota Miśkiewicz jubileusz Jazz Dwójka Andrzej Zieliński MUZYKA

Dorota i Henryk Miśkiewiczowie w cyklu "Jazz.PL". Historia zatoczy koło

– Moje początki, jeżeli chodzi o pierwsze nagrania, to było właśnie Studio S-3, w którym będziemy grać koncert. Dzięki śp. Janowi Borkowskiemu Polskie Radio posiada dużo takich debiutanckich nagrań, bo tak naprawdę większość moich znajomych jazzmanów właśnie tutaj zaczynała. Bardzo to pamiętam i darzę Studio S-3 wielkim sentymentem - mówiła wokalistka Dorota Miśkiewicz, która wraz ze swoim ojcem i znakomitym saksofonistą - Henrykiem - wystąpi w piątek (18.02) w cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Dorota Miśkiewicz Henryk Miśkiewicz Jazz koncert Andrzej Zieliński płyta Dwójka MUZYKA

"Gore gwiazda Jezusowi". Dorota Miśkiewicz: śpiewanie kolęd jest wyzwaniem

- Są to utwory, które większość z nas zna. Pojawia się więc pytanie, co z tymi kolędami zrobić. Przy prostych melodiach my jazzmani możemy wszystko; możemy powywracać harmonie do góry nogami, poszukać jakichś zupełnie nowatorskich rozwiązań. To bardzo kuszące, tylko na ile to będą wtedy kolędy, na które ludzie czekają? - mówiła w Dwójce Dorota Miśkiewicz o płycie "Gore gwiazda Jezusowi". W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia repertuar ten zabrzmiał na antenie PR2.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dorota Miśkiewicz Andrzej Zieliński Chór Polskiego Radia kolędy koncert Dwójka

Mateusz Pliniewicz – serdeczne spotkanie po latach

Gościem kolejnej odsłony "Serdecznych dźwięków" był kompozytor, skrzypek oraz improwizator Mateusz Pliniewicz. Co ciekawe, z prowadzącym audycję Mateuszem Krautwurstem muzyk zna się jeszcze z czasów liceum ogólnokształcącego w Głogowie. Po wielu koncertach z różnymi artystami, po muzycznych studiach i premierach autorskich płyt pierwszy raz rozmawiali ze sobą oficjalnie na radiowej antenie. Było więc dużo wspomnień i oczywiście – dużo muzyki.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Mateusz Krautwurst Dorota Miśkiewicz Kuba Badach Paweł Domagała Trójka

"Ale" koncert! Dorota Miśkiewicz z kwartetem w Trójce

"Ale" – czwarty studyjny album Doroty Miśkiewicz – to garść delikatnej elektroniki połączonej z podróżą w przeszłość, do krainy retro. Artystka zaprezentowała go w towarzystwie kwartetu z udziałem Marka Napiórkowskiego w Muzycznym Studiu Polskiego Radia we wrześniu 2012 roku. Nagranie tego koncertu przypomnieliśmy w niedzielny wieczór 31 stycznia 2021 roku.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dorota Miśkiewicz koncert MUZYKA Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej

Dorota Miśkiewicz: czuję jazz głęboko w sobie

- Wyrosłam na wokalistach jazzowych. Mam to we krwi. Choćbym śpiewała prostsze piosenki to bym się zanudziła, gdyby się w nich nie działo, gdybym nie śpiewała z muzykami jazzowymi. Czuję jazz bardzo w sobie głęboko - mówi w Międzynarodowym Dniu Jazzu w Programie 1 Polskiego Radia artystka uznana za Wokalistkę Roku 2019 wg czytelników "Jazz Forum".
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Fajkowska MUZYKA kompozytor Dorota Miśkiewicz Jazz