REKLAMA

Monika Borzym i muzyczne bunty

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 10:00
- Moja płyta jest wyrazem buntu przeciwko niewykorzystywaniu wybitnych instrumentalistów na rzecz komputera, przeciwko syntetycznej produkcji, która już niewiele wspólnego ma z radością wspólnego muzykowania - opowiadała Monika Borzym o swoim albumie "Back to the Garden".
Audio
  • Z Moniką Borzym o jej płycie "Back to the Garden" rozmawia Tomasz Obertyn (Poranek Dwójki)

- Dziś każdy jest wszystkim, mamy tak zwane "one man bandy", czyli jeden człowiek komponuje, śpiewa, produkuje, wyklikuje w komputer, może nawet wgrywa basówkę. A dla mnie jest to zabawa zespołowa - podkreślała artystka.

Monika Borzym, jedna z ciekawszych wokalistek jazzowej sceny, na "Back to the Garden" śpiewa piosenki Joni Mitchell, jednak aranżacjami daleko odbiega od folkowych i rockowych klimatów kojarzonych z kanadyjską gwiazdą. W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy również o tej muzycznej inspiracji.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Monika Borzym (wokalista)

Data emisji: 2.12.2016 

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mc


Czytaj także

Michał Urbaniak: jazzu nie trzeba rozumieć

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 09:00
- To jest muzyka z feelingiem, należy się nią cieszyć, a nie mądrzyć i rozmyślać. Intelekt nie jest tutaj ważny. Najważniejsze są emocje, uczucie, pasja - mówił w Dwójce skrzypek, saksofonista i kompozytor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczne kolizje. Przygody Agaty Zubel w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 10:50
Śpiewaczka i kompozytorka opowiadała w "Poranku Dwójki" o swoim koncercie na Festiwalu 3x3 w Teatrze Studio w Warszawie. 25 listopada wystąpi tam z zespołem Arte Dei Suonatori.
rozwiń zwiń