X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kapuściński poeta. "Bez tego nie byłoby reportaży"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 10:00
- Lubię te wiersze, są bardzo dobre, to delikatna, współczująca liryka. Uważam, że wciąż są niedoceniane - mówił Jarosław Mikołajewski o tej mniej znanej dziedzinie twórczości znakomitego reportażysty.
Audio
  • Z Jarosławem Mikołajewskim o twórczości Ryszarda Kapuścińskiego rozmawia Piotr Kędziorek (Poranek Dwójki)

- Kapuściński podkreślał, że poezja jest dla niego laboratorium językowym, że odświeża ona język, pokazuje, jak można go podejść od niebywałej strony - opowiadał gość Dwójki. - Twierdził, że gdyby poezja nie dała mu rytmu do reportaży, nie napisałby ich.

Kontakt z poezją w przypadku Ryszarda Kapuścińskiego był jednak podwójny: jako twórcy, ale i jako namiętnego czytelnika. - Miał stół obok biurka wyłożony tomikami, miał swoich ulubionych poetów – wyliczał Jarosław Mikołajewski, zdradzając, że wśród tych cenionych autorów byli i ci mało znani.

W rozmowie z Jarosławem Mikołajewskim m.in. opowieść o tym, jak ceniony reportażysta dopiero po sukcesie we Włoszech przekonał się, że mógłby wydać w Polsce kolejny tomik wierszy. Gość Dwójki mówił również, czego dziś mógłby nas nauczyć Ryszard Kapuściński - choćby w stosunku do kryzysu uchodźczego.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Jarosław Mikołajewski (poeta, eseista)

Data emisji: 19.01.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

jp/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziesięć lat bez Ryszarda Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 18:00
O wydarzeniach związanych z obchodami 10. rocznicy śmierci wybitnego reportażysty, publicysty, poety i fotografa mówiły Bożena Dudko z Fundacji im. Ryszarda Kapuścińskiego Herodot i Anna Rucińska z Wydawnictwa Czytelnik
rozwiń zwiń