REKLAMA

"Serce miłości". Opowieść o związku artystów

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 10:00
- To film o relacji Wojtka Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek, dwojga współczesnych twórców poezji i performansu - wyjaśniał reżyser Łukasz Ronduda.
Audio
  • Łukasz Ronduda i Justyna Wasilewska o filmie "Serce miłości" (Poranek Dwójki)

Gość "Poranka Dwójki" zauważył, że zarówno Bąkowski jak i Bartoszek są niezwykłymi osobowościami świata sztuki i wyglądają trochę jak ludzie z przyszłości. - Dlatego naszym punktem odniesienia przy tym filmie był obraz "Blade Runner". Myślę, że ten rys oderwania naszych bohaterów od rzeczywistości, ich skupienia na sobie i swojej sztuce, daje wrażenie, że są z innego świata.

W rolę artystów wcielili się Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska. Aktorka opowiadała w audycji, że jednym z najtrudniejszych doświadczeń podczas tworzenia tej roli była konieczność zgolenia włosów i brwi.

Światowa premiera "Serca miłości" będzie miała miejsce podczas 46. Festiwalu Filmowego w Rotterdamie.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Łukasz Ronduda (reżyser) i Justyna Wasilewska (aktorka)

Data emisji: 26.01.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mg

Czytaj także

"Spitsbergen". Opowieść o kobiecie po stracie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 12:00
- Kobieca emocjonalność jest dla mnie bardziej interesująca niż męska. Psychika facetów to temat w kinie wyeksploatowany, a filmu o takiej bohaterce jak Magda nie widziałem - mówił w Dwójce reżyser Michał Szcześniak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Toni Erdmann". Ojciec kawalarz rozśmiesza Europę

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 19:30
– Reżyserka filmu Maren Ade w pewien sposób eksploruje własną historię. Pierwowzorem głównego bohatera jest jej ojciec, niezwykle dowcipny i nieco szalony – mówiła krytyk filmowa Magdalena Sendecka.
rozwiń zwiń