X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piękny smutek Gainsbourga. Jane Birkin w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 12:00
– To produkcja bardzo romantyczna, nostalgiczna, smutna, ale na swój sposób piękna, jak muzyka Gustawa Mahlera – mówiła słynna aktorka i wokalistka, która z Polską Orkiestrą Radiową wystąpi z programem "Serge Gainsbourg Symphonique".
Audio
  • Piękny smutek Gainsbourga. Jane Birkin o swoim koncercie w Warszawie (Poranek Dwójki)

19 kwietnia w warszawskiej Filharmonii Narodowej artystka zaprezentuje materiał z - nagranej również w Warszawie i także z Polską Orkiestrą Radiową - płyty "Birkin Gainsbourg Le Symphonique". Album otwiera utwór "Lost Song". – To jedna z ostatnich piosenek, jakie Serge dla mnie napisał. Powstała na podstawie muzyki Griega. Była jednym z powodów, dla których postanowiłam wykonać piosenki Serge'a z orkiestrą symfoniczną – powiedziała Jane Birkin.

Wokalistka opowiadała o aranżacjach dzieł Serge'a Gainsbourga, które na płycie "brzmią niczym z amerykańskiej komedii musicalowej", o współpracy z Polską Orkiestrą Radiową i dyrygentem Michałem Klauzą, a także o tym, że współpraca z Polakami zaczęła się od przypadku, w którym znaczącą rolę odegrały Nepal, Birma i chińska polityka wizowa.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Jane Birkin (aktorka, kompozytorka i wokalistka)

Data emisji: 19.04.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oto historia słynnej miłości i skandalu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 19:05
W "Historii pewnej płyty" tym razem muzyka z 1969 roku. Wtedy, w atmosferze skandalu obyczajowego, ukazała się wspólna płyta Jane Birkin i Serge'a Gainsbourga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Orkiestra Radiowa gra Gainsbourga

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 13:40
W "Pop-południu" rozmawialiśmy o płycie "Birkin/Gainsbourg Le Symphonique", na której Jane Birkin śpiewa z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń